Skip to main content

…ale Wy, przeciwnicy pojazdów autonomicznych nie cieszcie się. Wypadek spowodował klasyczny pojazd, którego kierowca… nie zareagował tak szybko jak systemy pojazdu autonomicznego.

Autonomiczny pojazd biorący w kolizji należał do firmy Waymo, a ta należy do spółki Google.  Google jak wiadomo nie od dziś pracuje nad pojazdami autonomicznymi osiągając na tym polu coraz większe sukcesy.

Pojazd Google’a zrobił to co powinien-czujniki zarejestrowały zagrożenie, więc samochód zatrzymał się, aby uniknąć wypadku. Niestety kierujący dostawczakiem kierowca nie zdążył i wyrżnął w busa Googla. Co ciekawe – gdyby dostawczak wyposażony był w takie urządzania co bus Google’a, to wypadku można było uniknąć.

Szkody niewielkie

Uszkodzenia pojazdu autonomicznego są niewielkie. Skończyło się bowiem na wgniecionym błotniku, samochód jednak został wycofany z ruchu na kilka dni, celem przeprowadzenia badań technicznych.

Kierowca “analogowy” został ukarany mandatem.

Autonomiczny transport

Jazdy autonomicznego busa przeprowadzane są w ramach 12-miesięcznego programu pilotażowego realizowanego przez AAA i Keolis, firmę zarządzającą transportem. Autobusy oferują bezpłatne przejażdżki trasą o długości 0,6 mili wokół “dzielnicy innowacyjnej”, Fremont East w centrum Las Vegas.

Całkowicie elektryczny, pojazd oferuje darmowe przejażdżki dla ludzi, którzy chcą doświadczyć transportu w rzeczywistym środowisku. To pierwszy w USA autonomiczny transport, który jest w pełni zintegrowany z infrastrukturą “inteligentnego miasta”, komunikuje się z sygnalizacją ruchu drogowego w celu poprawy bezpieczeństwa i płynności ruchu.  Transport jest obsługiwany i utrzymywany przez firmę Keolis, która we współpracy z miastem Las Vegas i NAVYA podjęła działania na rzecz integracji swojego pojazdu z infrastrukturą inteligentnego miasta.

 

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com