Skip to main content

Ministerstwo Infrastruktury chce wprowadzenia obowiązkowej karty rowerowej dla dorosłych. Rowerzyści są oburzeni.

Karta rowerowa, owszem, powinna być obowiązkowa, ale tylko dla tych, którzy dwa kółka wykorzystują jako codzienny środek transportu zamiast samochodu czy komunikacji miejskiej, a więc jeżdżą często i po głównych ulicach miasta

-mówi czytelnik Dziennika Bałtyckiego.

Resort zapewnia, że wprowadzone do prawa drogowego zmiany nie będą działać przeciw uczestnikom ruchu drogowego, ale dla ich dobra.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa analizuje pakiet kompleksowych rozwiązań, które mają pozwolić na zmniejszenie liczby wypadków z udziałem rowerzystów. Wprowadzenie wymogu posiadania karty rowerowej dla osób niemających prawa jazdy jest jedną z takich koncepcji, która ma zagwarantować zwiększenie znajomości przepisów ruchu drogowego wśród tej grupy użytkowników dróg, a tym samym przyczynić się do poprawy jej bezpieczeństwa

-mówi rzecznik ministerstwa Elżbieta Kisil.

Według policyjnych statystyk, rowerzyści są trzecią, po kierowcach samochodów osobowych i ciężarowych, najbardziej liczną grupą sprawców wypadków drogowych. Wielu z nich nie ma nawet elementarnej znajomości przepisów i zasad ruchu drogowego, takich jak np. pierwszeństwo z prawej czy umiejętność poruszania się po rondach.

pexels-photo-large

Pogarszają się statystyki dotyczące wypadków z udziałem rowerzystów, a także rowerzystów – ofiar śmiertelnych wypadków drogowych.

Wprowadzenie obowiązkowej karty rowerowej to na razie propozycja, która jest jedną z rekomendacji w Narodowym Programie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który w najbliższym czasie ma przyjąć rząd. Nie wiadomo zatem czy i kiedy nowy przepis wejdzie w życie.

Dziewulski bezlitosny dla rowerzystów. “To masa idiotyczna. Są bezkarni”

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com