Skip to main content

Osoby, które skorzystały z pomocy na egzaminie w PORD Gdańsk będą musiały powtórzyć egzamin na prawo jazdy – uprawnienia zostaną bowiem odebrane. Ale to najmniejszy ich problem.

Odpowiedzialności karnej można jednak uniknąć korzystając z tzw „klauzuli niekaralności” która wynika z art 230a par3 kk, należy wówczas zgłosić się do KMP w Gdańsku KWP i złożyć zeznania. Z tej formy dotychczas  skorzystało kilka osób.

Korupcja w WORD

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej  rozbili “kółko wzajemnej adoracji” trudniące się ułatwianiem zdania egzaminu na prawo jazdy w zamian za drobną pomoc materialną. Nie do końca drobną, bowiem pomoc kosztowała od 3 do 14 tyś zł w zależności od kategorii egzaminu.

Zatrzymanych zostało w sumie 5 osób: instruktor nauki jazdy. dwóch pośredników, egzaminator i gwiazda programu, czyli osoba, która przystępowała do egzaminów na prawo jazdy. Co ciekawe “kursant” wielokrotnie zmieniał swój wizerunek, a egzaminator “nie zauważał”, że do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy wielokrotnie przystępuje ta sama osoba. Klientów naganiali pośrednicy i instruktor.

Testy nie do przebrnięcia?

Dziś zdawalność egzaminów teoretycznych na prawo jazdy w niektórych ośrodkach przekracza 50 procent. Okazuje się jednak, że nie samo złe przygotowanie do egzaminu teoretycznego jest przyczyną niepowodzenia egzaminacyjnego, często bowiem, to skutek… pospiechu, niezrozumienia bądź niedoczytania pytania.

Zdałeś egzamin teoretyczny? Sprawdź ten test. “Najtrudniejsze” pytania z testów na prawo jazdy.

 

 

Zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a zarzuty przedstawiono łącznie 40 osobom.

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com