Chaos czy masakra, czyli nokautujące pytania w testach na prawo jazdy

Znowu okazało się, że te najtrudniejsze pytania z testów na prawo jazdy wcale nie są wyjątkowo trudne – przeciwnie, odnoszą się do podstaw prawa drogowego jak np pytanie dotyczące znaków ostrzegawczych.

Zestawienie przygotował serwis zdamyto.com oferujący dostęp do pełnej bazy egzaminacyjnej.

Z czego więc wynikają błędy? Na pewno spora ich część wynika z niedoczytania (pośpiechu) lub nie zrozumienia pytania. Niestety doświadczenie pokazuje też, że część błędnych odpowiedzi może wynikać z niewiedzy, jak błędy przy pytaniu o znak A-3:  niebezpieczne zakręty – pierwszy w prawo.

Poniższy ranking pytań opracowano na podstawie odpowiedzi jakie kursanci udzielali w miesiącu luty 2017. Wszystkie z pytań pochodzą z oficjalnej, poszerzonej już puli pytań co znalazło swoje odzwierciedlenie w poniższym zestawieniu.

Najtrudniejsze pytania egzaminacyjne: Luty 2017 % niepoprawnych odpowiedzi
Czy ten znak pionowy ostrzega o dwóch niebezpiecznych zakrętach, z których pierwszy jest w prawo, a drugi w lewo? 55.24
Czy na jezdni za tym znakiem pionowym możesz wykonać manewr cofania? 53.18
Czy ten znak ostrzega o zbliżaniu się do skrzyżowania z jednokierunkową drogą podporządkowaną, której wlot znajduje się po lewej stronie? 50.69
Czy ten znak informuje Cię, że na najbliższym skrzyżowaniu masz obowiązek jechać prosto? 49.46
Czy w tej sytuacji jesteś ostrzegany, że zbliżasz się do przejścia dla pieszych? 47.55

To nie pierwsze tego typu zestawienie opracowane przez zdamyto.com. Serwis systematycznie publikuje ranking najtrudniejszych pytań egzaminacyjnych. Kolejny ranking zostanie opublikowany w kwietniu.

Co o tym sądzisz?