Skip to main content

Już w najbliższą sobotę odbędzie się darmowe szkolenie w ODTJ Lublin.

Szkolenie odbędzie się w ramach akcji „Bezpieczna Jesień”. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez uświadomienie zagrożeń oraz doskonalenie umiejętności kierowania pojazdami w trudnych, zmiennych warunkach drogowych, które napotykamy jesienią oraz zbliżającą się zimą.

Akcja skierowana jest do wszystkich kierowców

Akcja profilaktyczna „Bezpieczna Jesień” skierowana jest do wszystkich kierowców województwa lubelskiego. Jej głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez uświadomienie zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się w ww. okresie na drogach.

Uczestnicy wezmą udział w wykładach, prezentujących zachowania kierowców w ruchu drogowym i powodowanych przez nich zagrożeniach. Policjanci ruchu drogowego, przekażą informacje na temat przyczyn, skutków, i odpowiedzialności osób kierujących pojazdami. Zainteresowani będą mieli okazję przypomnieć sobie także aktualne przepisy i zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Ponadto podczas spotkania będą mieli możliwość przybliżenia czy też powtórzenia sobie zasad udzielania pomocy przedmedycznej na miejscu zdarzenia drogowego. W trakcie prowadzonej akcji będzie możliwość doskonalenia umiejętności kierowania pojazdami, które są przez nich użytkowane, również w zmiennych warunkach drogowych, które mogą napotkać w okresie jesienno – zimowym.

darmowe szkolenie w odtj lublin

Organizatorami akcji są: Automobilklub Wschodni w Lublinie, Automobilklub Chełmski, instruktorzy Driveart, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego, oraz współorganizator Wydział Ruchu Drogowego KWP w Lublinie.

Akcja profilaktyczna „Bezpieczna Jesień” została objęta honorowym patronatem przez Marszałka Województwa Lubelskiego.

Harmonogram imprezy

Grupa 1

9:00 -13:00

Grupa 2:

12:00 – 16:00

Każda grupa będzie uczestniczyła w czterech modułach:

  1. Wykłady – z zakresu obowiązujących przepisów ruchu drogowego;
    • zasad postępowania w przypadku kolizji i wypadku,
    • przyczyn wypadków drogowych;
    • odpowiedzialności osób kierujących pojazdami będących pod wpływem alkoholu, bądź innych środków psychoaktywnych – prowadzenie Policjanci KWP Lublin
  2. Pomoc przedmedyczna – sposoby zachowania w miejscu wypadku oraz udzielania pomocy przedmedycznej (teoria plus praktyka na fantomie) – ratownicy PZM i Pogotowia Ratunkowego
  3. Prawidłowa pozycja za kierownicą i jej wpływ na nasze reakcje w sytuacjach kryzysowych oraz systemy wspomagania kierowcy, zasady działania i prawidłowe ich wykorzystanie – forma warsztatów teoretycznych – Grupa Driveart
  4. Różnice w długości drogi hamowania w zależności od rodzaju nawierzchni, prędkości pojazdu oraz reakcji kierowcy. Rodzaje poślizgów – przyczyny ich występowania, sposoby unikania oraz wyprowadzania auta z poślizgu – forma praktyczna z wykorzystaniem płyt poślizgowych – Grupa Driveart.

Zajęcia są bezpłatne, o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. O przyjęciu zgłoszenia organizatorzy będą informować mailowo i telefonicznie.

Gdzie?

Szkolenie odbędzie się 28 października 2017 roku do Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy WORD w Lublinie, ul. Antoniny Grygowej 32.

Zapisy

Zapisy uczestników chętnych do wzięcia udziału w akcji odbywają się drogą mailową na adres: info@driveart.pl podając dane:
1. Imię i Nazwisko
2. Adres zamieszkania
3. Nr telefonu do kontaktu
4. Wybór preferowanej grupy

Źródło: lubelska.policja.gov.pl / Driveart

ODTJ w Polsce

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com