Dlaczego odwołują okres próbny? "Chodzi o komfort obywateli"

Zielone listki prędko nie pojawią się na szybach samochodów. Spływają potwierdzenia dotyczące przełożenia wprowadzenia okresu próbnego dla młodych kierowców, a więc przepisów, które miały zacząć obowiązywać od 4 czerwca 2018 i spowodowały masowy napływ kursantów do szkół nauki jazdy.

O zmianach a właściwie ich przesunięciu w czasie, pisaliśmy wczoraj: Okres próbny będzie (znowu) przesunięty

Przyznać jednak trzeba, że panika wśród młodych osób zapisujących się na kursy nauki jazdy wynika w sporej mierze z niewiedzy na czym tak naprawdę zmiany mają polegać, a ta niewiedza często podsycana jest przez… podmioty, którym zależy na zwiększonym ruchu w interesie. Na czym tak naprawdę miały polegać zmiany? Pisaliśmy o tym tutaj Prawo jazdy 2018: Jakie zmiany NIE wejdą?

Ministerstwo Cyfryzacji dmucha na zimne

Wszystko przez złe doświadczenia związane z wprowadzeniem systemu CEPIK 2.0, Przedstawiciel tego resortu w rozmowie z moto.pl potwierdza:

Pamiętamy problemy z wprowadzeniem Centralnej Ewidencji Pojazdów z końca ubiegłego roku. Nie możemy sobie pozwolić na powtórkę w przypadku Centralnej Ewidencji Kierowców. Chodzi o komfort obywateli. Dziś możemy jedynie potwierdzić, że Ministerstwo Cyfryzacji faktycznie rozważa przełożenie terminu wprowadzenia okresu próbnego dla kierowców. Nie mogę jednak powiedzieć, kiedy zmiany dla kierowców wejdą w życie, bo w tej chwili jeszcze tego nie wiem.

Co działo się w chwili odpalenia CEPIK 2,0 czytaj tutaj: CEPIK 2.0 padł. System uruchomiono dziś.

Okres próbny przekładano już 4 razy

Pierwszy raz okres próbny dla kierowcy miał być wprowadzony jeszcze w 2013 roku. Teraz jego wprowadzenie przełożone ma być piąty raz. Resort zapewnia jednak, że zmiany w przepisach wejdą w życie prędzej czy później – wygląda na to, że bardziej później niż wcześniej.

Jakie zmiany czekają młodych kierowców? Czytaj tutaj: Prawo jazdy 2018.

Przy okazji warto wyjaśnić – jakie przepisy mają (kiedyś) wejść w życie i w jakim zakresie będą obowiązywać: Zmiany o których pojęcia nie macie. A będą.

http://ministerstwonaukijazdy.pl/szok-4-tysiace-pytan-na-prawo-jazdy-a-to-nie-koniec/

Koniec z kasowaniem punktów karnych

Zmiana zasady redukcji punktów karnych pozostanie bez zmian – czyli od 4 czerwca 2018 skończą się popularne szkolenia „-6” – czytaj: Punkty karne 2018: Koniec z kasowaniem salda.

Jest jeszcze coś…

Na tapecie są też inne zmiany – które bezpośrednio nie dotyczą zdających egzamin na prawo jazdy, chociaż właśnie one powodują bezsenność u dyrektorów ośrodków ruchu drogowego. Chodzi o zmiany w finansowaniu WORD. Wcześniej czy później może do nich dojść, i w naszej ocenie dojdzie wcześniej niż później, i całkiem możliwe, że stanie się to jeszcze przed wprowadzeniem okresu próbnego.

Dlaczego te zmiany finansowe Was nie dotyczą? Przecież uzasadnieniem ich wprowadzenia jest poprawa zdawalności w WORD i to właśnie dzięki ich wprowadzeniu ośrodkom egzaminowania przestanie opłacać się oblewanie Was…

No bez jaj… 🙂 To zupełnie tak jak powiedzieć, że Twoje fioletowe gatki poprawią poziom zdawalności testów na prawo jazdy w WORD Brzdżąchów.

http://ministerstwonaukijazdy.pl/nielegalne-stawki-instruktorow/

Co o tym sądzisz?