Skip to main content

Po zdaniu egzaminu na prawo jazdy czeka Cię ostatnie zadanie – odbiór prawa jazdy. Jak długo czeka się zatem na wydanie dokumentu? Odpowiedź na to proste na pozór pytanie nie jest wcale taka łatwa i jednoznaczna.

Na wydanie prawa jazdy czeka się od 7 dni do… nawet trzech tygodni. Rozpiętość długości oczekiwania na prawo jazdy związana jest z wieloma czynnikami, a PWPW oprócz drukowania praw jazdy zajmuje się drukowaniem w zasadzie wszystkiego co można wydrukować na plastiku – od identyfikatorów po legitymacje i dowody osobiste. Do tego drukuje też oczywiście pieniądze. Pracy tam też mają sporo. Także wydziały komunikacji i same ośrodki egzaminowania nie cierpią na brak zajęć, więc zanim Twoja dokumentacja zostanie odpowiednio „obrobiona” i sprawdzona przed wysłaniem do PWPW też może minąć parę chwil.

Odpowiedzi nie szukaj na forach czy grupach dyskusyjnych. Nikt tak naprawdę nie powie Ci jak długo czeka się na prawo jazdy

…co najwyżej dowiesz się ile na upragniony dokument czekały odpowiadające Ci osoby.

Od egzaminu do plastiku

Po zdanym egzaminie na prawo jazdy, ośrodek ruchu drogowego kieruje informację o zdanym egzaminie do Starostwa, tam trwa tak zwane postępowanie administracyjne i dopiero urząd ten kieruje zamówienie dokumentu do Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych. PWPW po wyprodukowaniu „plastiku” odsyła go ponownie do Starostwa.

Jeśli niecierpliwie przestępujesz z nogi na nogę w oczekiwaniu na swoje prawo jazdy, stats produkcji dokumentu możesz sprawdzić na stronie InfoCar.

Sprawdzanie statusu prawa jazdy na stronie InfoCar

Niezależnie od tego jak długo przyjdzie Ci oczekiwanie na swoje prawo jazdy, jazda bez tego dokumentu jest surowo karana.

Lepiej więc uzbroić się w cierpliwość i bez prawa jazdy po prostu nie jeździć.

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com