Skip to main content

Ci, którzy porzucili nadzieję na zdanie egzaminu prawie zawsze często wracają do pomysłu uzyskania prawa jazdy. Jak więc jest z ważnością kursu nauki jazdy? Czy kurs po kilku latach należy powtórzyć, czy też ważny jest całe życie? Informacje mamy dwie – dobrą i złą:

Dobra informacja

Jeśli kurs nauki jazdy ukończyłeś po 1 lipca 1998 to jest on ważny bezterminowo. Data ta wiąże się z tym, że w tym okresie zmianie uległy przepisy i właśnie od tej daty kursy ważne są bezterminowo. Nie jest ważne, czy do egzaminu przystępowałeś, czy też nie. Liczy się data ukończenia kursu nauki jazdy.

  • Jeśli do kolejnego egzaminu przystępowałeś po roku od ostatniego egzaminu – Twoje dokumenty zostały przesłane do wydziału komunikacji, właściwego dla Twojego miejsca zameldowania (zgodnego z tym, które masz wpisane w dowodzie osobistym).
  • Jeśli po ukończeniu kursu nie podchodziłeś do egzaminu na prawo jazdy – dokumenty musisz dostarczyć do wydziału komunikacji, tam na podstawie zgromadzonej dokumentacji zostanie wygenerowany profil kandydata na kierowcę (PKK), który jest niezbędny do zdawania egzaminu. Może się zdarzyć, że zostaniesz poproszony o dostarczenie nowego orzeczenia lekarskiego – poprzednie mogło utracić ważność. Może zajść konieczność wymiany fotografii na aktualną. Czytaj: Jakie zdjęcie do prawa jazdy?

Po wygenerowaniu PKK możesz  zapisać się na egzamin w WORD. Jeżeli testy na prawo jazdy zostały zaliczone po 24 sierpnia 2014 – nie musisz podchodzić do ponownego egzamin teoretycznego.

Cała oficjalna baza pytań stosowanych na egzaminach państwowych już dostępna na zdamyto.

[poll id=”23″]

Zła informacja

Jeśli kurs nauki jazdy ukończyłeś przed 1 lipca 1998 to niestety kurs nauki jazdy musisz powtórzyć i to w całym zakresie, zarówno część teoretyczną jak i praktyczną. Przejść musisz więc całą drogę: od uzyskania orzeczenia lekarskiego poprzez wygenerowanie numeru PKK po szkolenie praktyczne. Twój kurs nauki jazdy który ukończyłeś utracił bowiem ważność.

Jak długo ważny jest egzamin teoretyczny na prawo jazdy?

Testy na prawo jazdy

Jeśli musisz zaliczyć egzamin teoretyczny miej na uwadze, że testy na prawo jazdy na pewno uległy zmianie od czasu ukończenia Twojego szkolenia.

Ostatnia zmiana puli egzaminacyjnej miała miejsce w kwietniu 2017. Jeśli więc dysponujesz płytką CD z testami na prawo jazdy, na pewno są one nieaktualne i bazę musisz zaktualizować, jeśli w ogóle jest to możliwe. Zdarza się bowiem, że producenci testów na prawo jazdy nie przewidują możliwości zaktualizowania swojej puli egzaminacyjnej.
Pełna i aktualna baza pytań stosowanych na egzaminach teoretycznych w WORD dostępna jest na stronie ZdamyTo.com.

Serwis umożliwia dostęp do bazy egzaminacyjnej z wykorzystaniem telefonu, komputera i tabletu.

http://wordzamosc.ministerstwonaukijazdy.pl/przystapienie-egzaminu-kilku-latach-przerwy/

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com