Skip to main content

Zmiany w testach na prawo jazdy nie skończą się tylko na dodaniu nowych pytań do oficjalnej puli. Eksperci z komisji weryfikacyjnej będą uważnie przyglądać się statystykom odpowiedzi na nowe pytania sprawdzając ich poziom trudności.

Zapowiadaliśmy, a ministerstwo potwierdziło, że w puli stosowanej w testach na prawo jazdy pojawią się nowe pytania. Poniżej potwierdzenie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa:

Nowych pytań ma być 441, i najprawdopodobniej nie wszystkie z nich zostanie dodanych do bazy w WORD-ach jednocześnie tego samego dnia. Nowe pytania w testach na prawo jazdy mogą być dodawane  etapami. Eksperci z komisji weryfikacyjnej odpowiadający za przeprowadzania egzaminów po dodaniu nowych pytań sprawdzają jak na dane pytanie odpowiadają kursanci jaki procent odpowiedzi jest prawidłowa i czy pytania sprawiają trudność. Dodanie wszystkich 441 pytań może potrwać nawet kilka tygodni.

Jawne testy na prawo jazdy

Podstawa prawna: Art. 51, ust. 2b ustawy o kierujących pojazdami. Zgodnie z obowiązującą ustawą o kierujących pojazdami pytania egzaminacyjne oraz wchodzące w ich skład scenariusze, wizualizacje i opisy zatwierdzone przez ministra właściwego do spraw transportu oraz pytania zawarte w teście egzaminacyjnym stanowią informację publiczną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

Wszystkie aktualne oficjalne pytania są dostępne w testach na prawo jazdy ZdamyTo

Prawo jazdy 2017 i Testy na prawo jazdy 2017

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com