Od poniedziałku 4 maja 2020 roku znoszone są niektóre ograniczenia. Wchodzimy w drugi etap powrotu do normalności. Będzie to jednak inna normalność. Co się zmieni?
Co będzie otwarte od 4 maja?
- centra handlowe i hotele. Otwarte mają zostać obiekty handlowe o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2. Na 1 osobę musi przypadać 15 m kw powierzchni handlowej. Co ważne – do powierzchni sprzedażowej nie wlicza się powierzchnia korytarzy,
- hotele i noclegi ruszą, ale bez basenów i siłowni. Usługi hotelarskie i noclegowe będą mogły być świadczone pod warunkiem, że zachowane będą szczególne zasady bezpieczeństwa,
- sklepy budowlane czynne w weekendy.
- biblioteki i muzea. Uchylony ma być zakaz działalności bibliotek, archiwów, muzeów oraz pozostałej działalności związanej z kulturą,
- rehabilitacja lecznicza. Salony masażu nadal pozostają zamknięte.
http://ministerstwonaukijazdy.pl/ministerstwo-zdrowia-wydalo-opinie-na-temat-mozliwosci-podjecia-szkolen-w-osk/
Co będzie otwarte od 6 maja?
- żłobki i przedszkola – w wyjątkowych sytuacjach samorządy mogą je zamknąć,
Stopniowy powrót do normalności nie zwalnia nas ze stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Muszą one stać się podstawą naszego codziennego funkcjonowania.
O czym należy pamiętać szczególnie?
- Zachowuj 2-metrową odległość od innych w przestrzeni publicznej.
- Obowiązkowo zasłaniaj nos i usta w miejscach publicznych.
- Pracuj i ucz się zdalnie, jeśli tylko jest to możliwe.
- Ściśle przestrzegaj zasad sanitarnych w miejscach gromadzenia ludzi (dezynfekcja i utrzymanie odpowiedniego dystansu).
- Kwarantanna i izolacja dla osób zarażonych lub potencjalnie zarażonych.
http://ministerstwonaukijazdy.pl/odmrozenie-word-ow-co-warto-wiedziec-zdajac-egzamin-w-czasie-epidemii/
Kiedy ruszą egzaminy na prawo jazdy?
Część ośrodków ruchu drogowego już wznowiło działalność. Decyzję o otwarciu WORD w całym kraju zapadnie najprawdopodobniej w tym tygodniu. Jeśli jednak myślicie, że egzaminy na prawo jazdy będą przeprowadzane na szeroką skalę – musimy Was rozczarować. Zobacz gdzie można już zdawać egzamin na prawo jazdy.