Dyrektor WORD Szczecin zaliczył wpadkę podczas akcji “Trzeźwy Poranek”

dyrektor word szczecin
 

Dyrektor WORD Szczecin Cezary Tkaczyk zaliczył wpadkę podczas akcji “trzeźwy poranek”. Badanie alkomatem wykazało niedozwolony poziom alkoholu.

Wpadkę zaliczył alkomat?

Tkaczyk powiedział Radiu Szczecin:

Tylko na przenośnym wykazało 0,3 z groszami plus 0,28. Natomiast na tym stacjonarnym właściwym, wykazało, że nie byłem po spożyciu alkoholu. W piątek jestem na 10 umówiony na komisariacie. Będę to wyjaśniał po to, żeby umorzono postępowanie i nie odbierano mi prawa jazdy. To nie ma oczywiście wpływu, czy będę dyrektorem, czy nie. Gdybym był egzaminatorem, to oczywiście utraciłbym pracę egzaminatora.

Zawiniła dieta?

Dyrektor tłumaczy, że wieczorem wypił trzy piwa. Do kontroli doszło o 7:15 następnego dnia. Na wynik badania alkomatem mogła – jak mówi – przyczynić się jego dieta:

Byłem po diecie 1500 kilokalorii, kubełkowej. Mam na to zaświadczenia i po prostu organizm był osłabiony. Nie sądziłem, a ważę 120 kilogramów, że rano mogę cokolwiek mieć w wydychanym, powietrzu. Także przepraszam bardzo za to, ale nie miałem świadomości. Na moją obronę jest to, że alkomat stacjonarny nie wykazał tego.

Czytaj też