Skip to main content

Trudne i wyjątkowo podchwytliwe testy na prawo jazdy, mało czasu na odpowiedź, 4 tysiące pytań w oficjalnej bazie i inne mrożące krew w żyłach historie, które… nie są prawdziwe.

Testy na prawo jazdy – ile jest pytań?

W bazie pytań egzaminacyjnych jest łącznie (stan na dzień dzisiejszy)… około  2650 pytań i to na wszystkie kategorie prawa jazdy prawa jazdy, łącznie z testami na prawo jazdy dotyczącymi zdobywania uprawnień do kierowania tramwajowymi. Obecnie testy na prawo jazdy są oficjalnie udostępnione każdemu. Baza pytań  podzielona jest na pięć części bez określonych kryteriów i podział ten jest zupełnie losowy. Razem wymieszane są pytania na wszystkie kategorie. Strona ministerstwa nie nadaje się więc do przygotowania się do egzaminu teoretycznego.

Dokładnie wszystkie aktualne pytania jakie mogą pojawić się na egzaminach państwowych są dostępne na ZdamyTo. Słowo w słowo to samo, a także identyczne filmy i zdjęcia. Zobacz testy na prawo jazdy.

Oficjalna baza pytań

Opublikowaną bazę pytań na prawo jazdy możesz przejrzeć tutaj:

Egzamin w WORD. Ile pytań w teście?

Test na prawo jazdy składa się z 32 pytań:

  • 20 pytań z wiedzy podstawowej
  • 12 pytań z wiedzy specjalistycznej.

Mało czasu na odpowiedź

W zależności od typu pytania, czas na udzielenie odpowiedzi jest różny. W przypadku pytań tak/nie masz 15 sekund na zapoznanie się z treścią pytania i dodatkowo 15 sekund na udzielenie odpowiedzi. Dla Pytań A/B/C – wyżej punktowanych i o większym znaczeniu dla bezpieczeństwa drogowego masz aż 50 sekund na zapoznanie się pytaniem i udzielenie odpowiedzi. Na rozwiązanie całego testu na prawo jazdy masz 25 minut Mało czasu? Duuuużo! Brak odpowiedzi skutkuje wyświetleniem następnego pytania i przyznaniem 0 punktów. Do poprzedniego pytania nie można się już cofnąć.

Egzamin państwowy: spróbuj swoich sił za darmo

Testy na prawo jazdy: prezentacja

Film przygotowany przez PWPW prezentujący przebieg egzaminu teoretycznego.

https://www.youtube.com/watch?v=dx7HIVKvVdk

Testy na prawo jazdy- seria trudnych pytań

Oczywiście dla osoby nieprzygotowanej każde pytanie w teście może okazać się trudne. Warto zapoznać się z wszystkimi pytaniami w testach na prawo jazdy. Platforma zdamyto.com oferuje na przykład całą oficjalną bazę pytań łącznie z odpowiedziami i uzasadnieniem odpowiedzi.

Jak długo trwa egzamin praktyczny?

 

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com