Egzaminy na prawo jazdy są stopniowo przywracane. Gdzie już można zdawać?

Wznawiamy egzaminy na prawo jazdy. Takie komunikaty zaczęły pojawiać się na stronach internetowych Ośrodków

WORD-y stopniowo przywracają egzaminy na prawo jazdy. Kiedy i gdzie będzie można zdawać?

Ogólne zasady przywracania pracy są takie same w każdym Ośrodku:

 • w pierwszej kolejności ruszają egzaminy teoretyczne na wszystkie kategorie + “motocykle” i “ciężkie” kategorie,
 • na egzamin motocyklowy przychodzisz z własnym kaskiem i słuchawkami,
 • musisz mieć własne środki ochrony osobistej (rękawice + maseczka),
 • bezwzględnie stosujesz się do zasad bezpieczeństwa panujących w Ośrodku.

Artykuł aktualizowany.

Warszawa już jako tako działa

WORD Warszawa zrobił nam wszystkim niespodziankę. Dyrektor tamtejszego ośrodka najpierw narobił nam nadziei informując, że 20 kwietnia poda więcej szczegółów dotyczących “wybudzania” działalności, a już w niedzielę 19 kwietnia obudził nas wiadomością, że następnego dnia da rozkaz odpalenia pojazdów egzaminacyjnych. W pierwszej kolejności przeprowadzane mają być tam egzaminy dla osób będących w szczególnych sytuacjach. Przywrócone mają tam zostać także niektóre szkolenia.

http://ministerstwonaukijazdy.pl/my-tu-gadu-gadu-o-koronawirusie-a-zdamyto-uruchomilo-nowa-wersje-serwisu/

Od 27 kwietnia

 • Mord Nowy Sącz – na egzamin kat. A,A1, A2, AM należy zabrać ze sobą własny kask, kominiarkę ochronną oraz przewodowy zestaw słuchawkowy. Niezależnie od tego każdy zdający musi mieć własną maseczkę rękawice ochronne.
 • WORD Siedlce – w pierwszej kolejności ruszają egzaminy teoretyczne na wszystkie kategorie prawa jazdy oraz egzaminy praktyczne na kategorie A, A1, A2, AM, B+E, C, C+E, T oraz D dla osób, którym uzyskanie uprawnień jest niezbędne w życiu codziennym.
 • WORD Białystok – czytaj Zarządzenie Dyrektora WORD w Białymstoku w sprawie określenia zasad organizowania i przeprowadzania egzaminów państwowych na prawo jazdy. Czytaj: WORD Białystok wznawia przeprowadzanie egzaminów na prawo jazdy.
 • WORD Ostrołęka – egzaminy w zakresie kategorii B – od dnia 11.05.2020 r., w zakresie kategorii C, C+E, D i B+E– od dnia 06.05.2020 r. – wyłącznie dla osób, dla których uzyskanie uprawnień jest konieczne do funkcjonowania w życiu codziennym,
 • WORD Łomża – pierwsze wolne terminy na egzamin już na 28 kwietnia. Rękawiczki i maseczka obowiązkowe.

Od 4 maja

 • WORD Gorzów Wielkopolski – kandydat na kierowcę, przed przystąpieniem do egzaminu będzie zobowiązany do złożenia oświadczenia dotyczącego potencjalnego zagrożenia, a także do poddania się badaniu temperatury ciała. Maseczka i rękawice obowiązkowe.
 • WORD Piła – w pierwszej kolejności ruszają egzaminy na kat. AM, A1, A2, A, C, C+E, D. Osoby przystępujące do egzaminów na kat. AM, A1, A2, A, zobowiązane są do posiadania własnego kasku na egzaminie. Zapisy na te kategorie ruszają 24 kwietnia.
 • WORD Konin – w pierwszej kolejności ruszają egzaminy na kat. w zakresie kategorii A,C,C+E,D,D+E.
 • WORD Kalisz – zapisy na  na kategorię A, A1, A2, AM, C, C+E oraz D ruszyły już 22 kwietnia. Egzaminy na te kategorie odbędą się 4 maja.
 • WORD Ciechanów– a terenie Ośrodka będzie można przebywać w maseczce ochronnej oraz rękawiczkach, a także zgody na pomiar temperatury ciała. W pierwszej kolejności wznowione będą egzaminy teoretyczne na wszystkie, oraz praktyczne w zakresie kategorii AM, A1, A2, A, B+E, B96, C, C+E, T, D.  kandydat podchodzący do egzaminu na kategorie motocyklowe musi mieć własny kask ochronny i słuchawki (telefoniczne). 
 • WORD Wrocław – Ośrodek zaznacza kto do egzaminu przystąpić nie może. W związku z brakiem technicznych możliwości zapewnienia bezpieczeństwa, wznowienie działalności nie dotyczy egzaminów na kat. B prawa jazdy, w związku z czym Oddziały Terenowe w Oleśnicy i Oławie pozostają zamknięte do odwołania. Rękawice, maseczki i słuchawki – standardowo.
 • WORD Zielona Góra wznawia zapisy 4 maja. Egzaminy (na wszystkie kategorie) mają ruszyć 7 maja. Od tej daty WORD ma ruszyć pełną parą. Zasady organizowania i przeprowadzania egzaminów w WORD Zielona Góra.
 • WORD w Gorzowie Wielkopolskim rusza z wszystkimi egzaminami. Zapisy trwały tam od 27 kwietnia. Przed egzaminem trzeba będzie złożyć oświadczenie dotyczące potencjalnego zagrożenia, a także do poddać się badaniu temperatury ciała. Rękawiczki i maseczki obowiązkowe. Termin egzaminu można ustalić telefonicznie i za pomocą platformy InfoCar.
 • Zarząd województwa dolnośląskiego wyraził zgodę na pracę Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego na Dolnym Śląsku. Ze względu na obecną sytuację prowadzone będą egzaminy teoretyczne dla wszystkich kandydatów oraz praktyczne tylko dla kategorii: A, C, C+E oraz D. Testy praktyczne na kategorię B zostaną wznowione w późniejszym terminie.
 • WORD Zamość wznawia egzaminy praktyczne na kategorie prawa jazdy  A, A1, A2, AM, B+E, C, C+E, oraz D, oraz egzaminy teoretyczne na wszystkie kategorie prawa jazdy. Na egzamin można zapisać się telefonicznie lub za pomocą platformy InfoCar. Zasady przeprowadzania egzaminów w WORD Zamość
 • WORD Chełm rusza z egzaminami teoretycznymi na wszystkie kategorie prawa jazdy, oraz praktycznymi na kat. AM, A1, A2, A, B+E, B kod 96, C, C1, C1+E, C+E, D, D1, D+E, D1+E. Egzaminy na kat. B, B1 i T  mają ruszyć w terminie późniejszym. Zasady organizowania i przeprowadzania szkoleń i egzaminów państwowych na prawo jazdy w WORD Chełm.

Od połowy maja

Aktualizacja 6. maja 2020:

WORD Lublin już wznowił zapisy na egzaminy teoretyczne na wszystkie kategorie, oraz praktyczne na kategorie “ciężkie”. Zapisy na egzaminy kat. B ruszają 6 maja.

“W maju”

 • WORD Szczecin – termin dokładnie nie podany. W komunikacie czytamy, że egzaminy wrócą “w maju”. Decyzja o wznowieniu egzaminów ma zapaść w oparciu o opinię Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. 
 • WORD Legnica wznawia zapisy na egzaminy wszystkich kategorii 11 maja. Na egzamin można się zapisać podpisując oświadczenie, że uzyskanie uprawnień jest niezbędne w życiu codziennym. Wznowienie egzaminowania dotyczy wszystkich oddziałów terenowych ośrodka.

Termin przywrócenia pracy w pozostałych ośrodkach nie jest jeszcze znany.

http://ministerstwonaukijazdy.pl/koronawirus-jak-dlugo-wazny-jest-kursy-na-prawo-jazdy-i-egzamin-teoretyczny-czy-trzeba-je-bedzie-powtarzac/

Mój WORD milczy jak zaklęty. Co robić? Jak żyć?

Czekać. Decyzję o uruchomieniu pozostałych Ośrodków otrzymamy pewnie w przyszłym tygodniu.

Spokojnie, dokonane opłaty za egzamin i szkolenia nie przepadają.

Podstawowe działania zapobiegawcze dla kursantów, instruktorów i właścicieli OSK

WORD-y wznawiają działalność

W związku z zagrożeniem związanym z epidemią COVID-19 odwołano egzaminy weryfikacyjne dla egzaminatorów, które miały się odbyć w PORD Gdańsk (w dniach 22 – 24 maja) oraz w WORD Częstochowa (5 – 7 czerwca).

Co o tym sądzisz?