Egzaminy w WORD ruszą 20 kwietnia? Warszawski Ośrodek „wybudza” działalność

 

Egzaminy w ośrodkach ruchu drogowego zostały przerwane w całym kraju na czas nieokreślony ale nie wszędzie. Pierwsze sygnały o możliwości przywrócenia pracy WORD-ów już się pojawiają. 

Koronawirus uziemił WORD-y

Przywrócenia egzaminów na prawo jazdy chcą instruktorzy i właściciele szkół. Możliwość przeprowadzania szkoleń w OSK w dużej mierze powiązane jest przecież z działalnością ośrodków ruchu drogowego. 

Dziś WORD-y zamknięte są “do odwołania”, a data przywrócenia ich pełnej działalności nie jest znana. 

…ale nie wszędzie.

Egzaminy ruszą w poniedziałek?

WORD Białystok zawiesił działalność “tylko” do 25 kwietnia, podobnie jak WORD Konin (do 24 kwietnia). Więc jakieś światełko w tunelu jest.  WORD w Lesznie informuje o anulowaniu wszystkich egzaminów “które miały odbyć się w okresie od 14 kwietnia do 18 kwietnia 2020r.”. Czy to oznacza, że w Lesznie egzaminy na prawo jazdy odbędą się w poniedziałek 20 kwietnia?

Niektóre nauki jazdy na ulice wyjadą już poniedziałek 20 kwietnia

WORD Warszawa “wybudza” działalność

Sygnał o możliwości uruchomienia Ośrodka pojawił się na stronie WORD Warszawa.

Jak czytamy na jego stronie:

Szanowni Klienci WORD w Warszawie informujemy, iż nasz Wydział Prawny oraz pracownicy merytorycznie odpowiedzialni za organizację realizacji i dostępności usług WORD Warszawa, na bieżąco śledzą wszelkie doniesienia i podejmowane na szczeblu centralnym działania mające wpływ na działalność WORD Warszawa. Aktualnie trwa szczegółowa analiza możliwości jakie, w kwestii wznowienia realizacji usług WORD Warszawa, niesie ze sobą wprowadzane od dnia 20 kwietnia 2020 złagodzenie rygorów i ograniczeń związanych ze stanem epidemii. Mając na względzie Państwa potrzeby ale przede wszystkim dbając o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo dołożymy wszelkich starań by wrócić do Państwa z możliwie najszerszą ofertą.

To oznacza, że kierownictwo WORD Warszawa intensywnie pracuje nad przywróceniem swojej działalności i prowadzi szeroko zakrojone konsultacje. To może być impulsem przywracającym egzaminowanie w pozostałych ośrodkach. 

I oby tak było.

Co z tego wyniknie – dowiecie się już w poniedziałek 20 kwietnia.

Koronawirus: podstawowe działania zapobiegawcze dla kursantów, instruktorów i właścicieli OSK

 

Czytaj też