Gdzie najtaniej zrobisz kurs nauki jazdy?

 

Ceny kursów nauki jazdy w jednym mieście są mniej więcej wyrównane. Pomiędzy miastami występują jednak spore różnice w ich cenie   Gdzie jest najtaniej a gdzie najdrożej?

W 2019 roku średnia cena kursu na prawo jazdy kat. B wyniosła niewiele powyżej 1600 zł. Oczywiście to zaledwie część kosztów jakie należy ponieść w ramach zdobycia uprawnień do kierowania – oblicz sobie ile kosztuje zdobycie prawa jazdy. Do ceny z kalkulatora doliczyć jednak musisz koszt wydania prawa jazdy (100 zł) i wpisu do rejestru (0,50 zł).

Tani kurs to często początek poważnych wydatków. Kursanci zaczęli więc wreszcie kalkulować

Ile kosztuje kurs nauki jazdy?

To zależy.

Jeśli zależy Ci na tanim kursie musisz udać się daleko na wschód – do Tomaszowa Lubelskiego. Tam kurs na prawo jazdy kat. B kosztuje całe 1200 zł (w promocji za 999 zł).

Poniżej przykładowe ceny kursów nauki jazdy w wybranych miastach w Polsce. Oczywiście ceny kursów nauki jazdy w obrębie jednego miasta mogą znacznie się różnić. Za kurs nauki w dobrej nauce jazdy w Lublinie trzeba zapłacić 2000 zł, a w Krakowie nawet 2500.

Kursów najtańszych nie warto jednak wybierać-tanie kursy oferują nauki jazdy, które poza niską ceną nie mają kompletnie nic do zaoferowania. Poczytaj: „Uwaga na tanie kursy nauki jazdy„.

 

Czytaj też