Skip to main content

„Mamy jedne z najbezpieczniejszych dróg na świecie, ale nie ustajemy w staraniach, by uczynić je jeszcze bardziej bezpiecznymi” – uznali Brytyjczycy i zmienili zasady egzaminowania rezygnując między innymi z… jazdy po łuku.

Nowe zadania egzaminacyjne

Najnowsze badania wykazały, że ponad połowa kierowców w Wielkiej Brytanii korzysta z GPS, a skoro tak, to przyszły kierowca musi zostać przeegzaminowany z wykorzystania nawigacji. Jak powiedział rzecznik Driver and Vehicle Standards Agency (DVSA):

Korzystanie z nawigacji satelitarnej daje solidne podstawy do obaw, że młodzi i niedoświadczeni kierowcy łatwiej się w ten sposób rozpraszają, a to jest jedna z głównych przyczyn wypadków

Zadanie egzaminacyjne ma polegać na pokonaniu pokonanie określonego odcinka, na z wykorzystaniem wskazań i podpowiedzi nawigacji GPS. W czasie egzaminu przyszły kierowca spędzi około 20 minut na poruszaniu się po trasie wyznaczonej przez nawigację. Egzaminator będzie oceniał, czy zdający prawidłowo potrafi korzystać z nawigacji w czasie jazdy.

Jazda z wykorzystaniem nawigacji to nie wszystkie nowości w brytyjskim egzaminie. Przyszli kierowcy będą mieli do wykonanie zadanie włączenia się do ruchu z pobocza drogi, a także parkowanie prostopadłe i równoległe.  Wydłużono też czas zadania polegającego na samodzielnym dostaniu się do wyznaczonego przez egzaminatora miejsca z 10 do 20 minut.

https://www.youtube.com/watch?v=lI08tzIfo4c

Koniec z jazdą po łuku

Zadanie to zniknie z egzaminu państwowego. Nie będzie też „zawracania na 3”.

Egzaminy na prawo jazdy według nowych zasad mają odbywać się od 4 grudnia 2017. Więcej na stronie Driver & Vehicle Standards Agency: Driving test changes: 4 December 2017.

 

Źródło polemi.co.uk / DVSA

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com