Ile pytań liczy obecnie baza pytań na prawo jazdy, z podziałem na poszczególne kategorie?

testy na prawo jazdy
 

Przy okazji dodania do testów na prawo jazdy nowych pytań warto przypomnieć sobie interpelację poselską, w której grupa posłów pyta między innymi ile pytań liczy obecnie baza pytań na prawo jazdy, z podziałem na poszczególne kategorie.

Odpowiedź resortu infrastruktury w zakresie konkretnych liczb nie będzie już aktualna, ale daje rozwiązanie zagadki posiadania “największej bazy egzaminacyjnej” którą chwalą się nieprofesjonalne podmioty, wciskające kit swoim klientom, czyli nieświadomym kursantom.

Testy na prawo jazdy: mity i kity (głównie)

W zapytaniu nr 855 do ministra infrastruktury i budownictwa w sprawie egzaminów teoretycznych na prawo jazdy wystosowanym 8 sierpnia 2016 posłowie Andrzej Kobylarz, Wojciech Bakun, Barbara Chrobak, Maciej Masłowski, Jarosław Porwich, Stefan Romecki, Paweł Skutecki, Paweł Szramka, Agnieszka Ścigaj pytają:

  1. Ile pytań liczy obecnie baza pytań na prawo jazdy, z podziałem na poszczególne kategorie?
  2. Czy wśród zweryfikowanych przez Komisję do spraw weryfikacji i rekomendacji pytań egzaminacyjnych, stosowanych na egzaminie państwowym na prawo jazdy, pojawiły się pytania ocenione negatywnie i usunięte z bazy?
  3. Czy wśród pytań zweryfikowanych negatywnie pojawiły się takie, które kandydaci na kierowców otrzymywali wcześniej w swoich zestawach na egzaminie państwowym?

O interpelacji pisaliśmy już wcześniej, a z tekstem można zapoznać się tutaj. Nas jednak interesuje odpowiedź na jedno z zadanych wyżej pytań:

Ile pytań liczy obecnie baza pytań na prawo jazdy, z podziałem na poszczególne kategorie?

Odpowiedź – nie wiadomo.

Dlaczego? Bo większość pytań egzaminacyjnych może być zadana podczas egzaminu dla różnych kategorii prawa jazdy.

Baza egzaminacyjna jest jedna w całej Polsce i we wszystkich ośrodkach ruchu drogowego. Jeśli ktoś wciska Wam kit o posiadaniu największej bazy – zwyczajnie Was naciąga.

Warto przy okazji wiedzieć, że prawa autorskie i prawa pokrewne do pytań egzaminacyjnych stosowanych na egzaminie państwowym na prawo jazdy przysługują w Polsce jedynie następującym podmiotom:

1. Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. 00-222 Warszawa ul. Sanguszki 1,

2. SPH CREDO, Jacek Bogusławski, 64-920 Piła al. Wojska Polskiego 43,

3. Digibit, Tomasz Wituła, 87-327 Bobrowo ul. Drużyny 52a,

4. Sławomir Ziajka, „ZdamyTo.pl” High Technology Managment, 63-760 Zduny ul. Sulmierzycka 40,

5. Liwona Sp. z o.o. 02-496 Warszawa, ul. Rakuszanki 5.

…czego dowiadujemy się na rządowej stronie.

Testy na prawo jazdy: Sprawdź, czy twoje testy pochodzą od zweryfikowanego wydawcy

Czytaj też