Skip to main content

Egzamin na prawo jazdy wbrew pozorom nie jest wcale taki trudny do zdania, choć za pierwszym razem zdaje go ok 1/3 kursantów. Egzaminator jednego z WORD zastanawia się, czy podniesienie ceny egzaminu na prawo jazdy nie poprawiłoby przypadkiem zdawalności, bowiem wyższa cena egzaminu bardziej motywowałaby i zmuszała do lepszego przygotowania się. I wiecie co? On może mieć rację!

Przy tej okazji warto przypomnieć niechlubny rekord w zdawaniu egzaminu teoretycznego przytrafił się w WORD Chełm. Tam bowiem przyszły kierowca stawił się do 83 egzaminu teoretycznego. Niestety – bez powodzenia. Dziś nie wiemy, czy ostatecznie testy na prawo jazdy udało mu się zdać i a jeśli tak, to ostatecznie za którym razem, jednak ten przykład wyraźnie pokazuje, że za cenę 30 zł wielu kursantów stać aby pójść na egzamin, bo „może się uda”. Bez przygotowania.

[poll id=”21″]

Żebyśmy nie poruszali się jedynie w temacie testów na prawo jazdy, przypomnimy mieszkańca województwa łódzkiego, który egzamin praktyczny zdał za… 44 razem. Tylko dzięki niemu kasa WORD zasilona została… 6600 zł (według dzisiejszego cennika).

Kursanci czasem nie przykładają się odpowiednio do egzaminu na prawo jazdy i to zarówno teoretycznego jak i praktycznego. Niestety część winy za to ponoszą szkoły nauki jazdy.

Ido, nie zdajo a później płaczo. Dlaczego?

Jak powiedział egzaminator, gość radiowej Jedynki:

…za drobne pomyłki, nie ma wyniku negatywnego egzaminu, chyba że się skumulują, ale często błędy mają charakter fundamentalny. Czasem dochodzi do tego aspekt psychologiczny.

Poczytaj: Jak oceniają egzaminatorzy oraz czego wymagają na egzaminie w ruchu miejskim.

Zmiany w prawie jazdy w 2018 roku

Już w tym roku, a dokładnie od 4 czerwca zaczną obowiązywać nowe regulacje prawne dotyczące praw jazdy. Wbrew plotkom i nierzetelnym informacjom nowe przepisy nie będą dotyczyły zdających egzamin na prawo jazdy, a tych, którzy go już zdali, a konkretniej świeżych kierowców. O zmianach w przepisach czytaj tutaj: Prawo jazdy 2018.

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com