Jak powstają testy na prawo jazdy za darmo?

Testy na prawo jazdy za darmo to temat elektryzujący kursantów w równie wielkim stopniu co bursztynowa komnata poszukiwaczy skarbów. Jednak o ile to drugie przedstawia jakąkolwiek wartość (podobno całkiem sporą), to drugie… No cóż, sami zobaczcie.

Testy na prawo jazdy za darmo

Zastanówcie się co dostaliście ostatnio za darmo. A jeśli tak się stało – to dlaczego? Oczywiście zdarzyć się może, że ktoś w prezencie podaruje ci… bo ja wiem… na przykład urządzenie wielofunkcyjne (taki skaner z drukarką). No ale to jest prezent-czyli zupełnie coś innego niż danie za darmo. Można wręcz powiedzieć, że prezent płynie z serca, no ale darmowe testy na prawo jazdy? Dla wszystkich?

Fejsbuki podpowiadajo

Wprawdzie resort infrastruktury publikuje bazę pytań, która jest dostępna dla każdego, ale już nie każdy radzi sobie z rozwiązaniem zagadek tkwiących w pytaniach w pytaniach egzaminacyjnych. O ile jednak nieumiejętność odpowiedzi na niektóre pytania jest całkiem zrozumiała w przypadku kursantów, to jej brak w przypadku tych, którzy tworzą darmowe testy na prawo jazdy właśnie dla kursantów jest wręcz żenująca.

Zupełnym przypadkiem znalazło się nam to:

Wyjaśnijmy powyższy screen: Twórca serwisu z darmowymi testami na prawo jazdy ma raczej mgliste pojęcie o produkcie który tworzy. Trudno pozytywnie ocenić takie testy, jeśli odpowiedzi na pytania “przed wprowadzeniem do…” konsultowane są na grupach kursancko-instruktorskich.

Więc może kiepska zdawalność egzaminów teoretycznych tkwi nie tylko w tym, że kursanci nie przykładają się do nauki, lecz po prostu uczą się z miernych serwisów.

http://ministerstwonaukijazdy.pl/testy-prawo-jazdy-mity-kity-glownie/

Przypominamy, że ministerstwo infrastruktury informuje, które podmioty posiadają prawa autorskie do pytań egzaminacyjnych. Podmiotami tymi są:

  • Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. 00-222 Warszawa ul. Sanguszki 1,
  • SPH CREDO, Jacek Bogusławski, 64-920 Piła al. Wojska Polskiego 43,
  • Digibit, Tomasz Wituła, 87-327 Bobrowo ul. Drużyny 52a,
  • Liwona Sp. z o.o. 02-496 Warszawa, ul. Rakuszanki 5,
  • Sławomir Ziajka, „ZdamyTo.pl” High Technology Managment, 63-760 Zduny ul. Sulmierzycka 40,

W 2017 roku średnia zdawalność egzaminów na prawo jazdy wyniosła w Polsce niewiele ponad 50 procent.

Niech Minister Transportu i Dyrektorzy WORD mają Was w swojej opiece.

Ilustracja artykułu: Janusz Biznesu

Co o tym sądzisz?