Skip to main content

Podejrzewamy, że nie chadzacie po świeże bułeczki do osiedlowego sklepu w piżamach lub koszulach nocnych z dwóch względów: to jest tyle niestosowne co niepraktyczne, więc i na egzamin wypada ubrać się stosownie. Czyli właściwie jak?

Schludnie i wygodnie

Egzamin na prawo jazdy jest egzaminem państwowym, więc odpowiednim strojem pokazujesz szacunek zarówno w stosunku do egzaminatora jak i sytuacji w znajdujesz się.

Żaden z egzaminatorów nie przychodzi do pracy w porwanych dżinsach, dresach czy trampkach – właśnie przez szacunek do Ciebie i pracy którą wykonują, a ich strój jest wygodny i schludny (tak, w koszuli można czuć się wygodnie, kwestia przyzwyczajenia 😉 ). Dobrze jest więc na egzamin wybrać właśnie taki strój. Nikt nie spodziewa się, że pójdziesz do WORD tak jak na maturę, jednak powyciągane swetry czy dresy nie będą w dobrym smaku.

Poczytaj też: Tego na egzaminie nie rób

Czego unikać?

Wybierając się na egzamin praktyczny unikaj obcisłego stroju mogącego krępować ruchy, butów na szpice czy wysokiej podeszwie (podczas zdawania testów na prawo jazdy buty nie mają większego znaczenia 😉 ). W porze jesienno-zimowej przed jazdą egzaminacyjną zalecamy zdjęcie kurtki- nie dość, że krępuje ruchy, to taki strój sprawi, że na egzaminie zagotujesz się nie tylko w przenośni ale niemal i dosłownie.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przed egzaminem zmienić buty na sportowe – zaręczamy: nikt z powodu zmiany obuwia śmiać się nie będzie, a jeśli już, to nerwowo uśmiechną się ci, którzy o prowadzeniu pojazdu nie mają zielonego pojęcia. Zmienione ubranie możesz umieścić na tylnej kanapie pojazdu egzaminacyjnego.

Powodzenia na egzaminach!

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com