Jak ubrać się na egzamin na prawo jazdy?

 

Podejrzewamy, że nie chadzacie po świeże bułeczki do osiedlowego sklepu w piżamach lub koszulach nocnych z dwóch względów: to jest tyle niestosowne co niepraktyczne, więc i na egzamin wypada ubrać się stosownie. Czyli właściwie jak?

Schludnie i wygodnie

Egzamin na prawo jazdy jest egzaminem państwowym, więc odpowiednim strojem pokazujesz szacunek zarówno w stosunku do egzaminatora jak i sytuacji w znajdujesz się.

Żaden z egzaminatorów nie przychodzi do pracy w porwanych dżinsach, dresach czy trampkach – właśnie przez szacunek do Ciebie i pracy którą wykonują, a ich strój jest wygodny i schludny (tak, w koszuli można czuć się wygodnie, kwestia przyzwyczajenia 😉 ). Dobrze jest więc na egzamin wybrać właśnie taki strój. Nikt nie spodziewa się, że pójdziesz do WORD tak jak na maturę, jednak powyciągane swetry czy dresy nie będą w dobrym smaku.

http://wordzamosc.ministerstwonaukijazdy.pl/tego-egzaminie-rob/

Czego unikać?

Wybierając się na egzamin praktyczny unikaj obcisłego stroju mogącego krępować ruchy, butów na szpice czy wysokiej podeszwie (podczas zdawania testów na prawo jazdy buty nie mają większego znaczenia 😉 ). W porze jesienno-zimowej przed jazdą egzaminacyjną zalecamy zdjęcie kurtki- nie dość, że krępuje ruchy, to taki strój sprawi, że na egzaminie zagotujesz się nie tylko w przenośni ale niemal i dosłownie.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przed egzaminem zmienić buty na sportowe – zaręczamy: nikt z powodu zmiany obuwia śmiać się nie będzie, a jeśli już, to nerwowo uśmiechną się ci, którzy o prowadzeniu pojazdu nie mają zielonego pojęcia. Zmienione ubranie możesz umieścić na tylnej kanapie pojazdu egzaminacyjnego.

Powodzenia na egzaminach!

Czytaj też