Jesień to doskonała pora na zrobienie kursu nauki jazdy, a egzamin łatwiej zdasz

nauka jazdy
 

Jesień to wbrew pozorom doskonała pora do zrobienia kursu nauki jazdy. Dlaczego? 

Wyższa zdawalność egzaminów na prawo jazdy

Wystarczy zasięgnąć opinii egzaminatorów. Jesień i zima to okresy, kiedy zdawalność egzaminów na prawo jazdy jest wyższa niż średnia roczna. Ekstremalne warunki pogodowe sprawiają, że uwaga zarówno Twoja jak i innych kierujących jest zwielokrotniona, a w trudniejszych warunkach drogowych każdy jeździ wolniej. Ty też, a to powoduje, że czasu na reakcję i przemyślenie manewru masz więcej. A to jest Ci bardzo na rękę 🙂

Realne przygotowanie do jazdy

Słoneczna pogoda latem może i sprzyja przyjemnej i łatwej jeździe, jednak ten kto przeszedł szkolenie w trudniejszych warunkach pogodowych jest po prostu wszechstronnie przygotowany do samodzielnej jazdy i poradzi sobie w każdych warunkach.

Wyobraź sobie sytuację, kiedy Twój kurs nauki jazdy i egzamin realizowane są latem a samodzielne jazdy odbywasz jesienią i zimą. Ci z was, którzy decydują się  na kurs nauki jazdy w jesieni i zimą nie mają później problemów z jazdą w trudnych warunkach i wiedzą dokładnie, co robić, gdy na drodze pojawia się mgła, opad, niska temperatura, czy gorsza widoczność.

Jesienią szybciej zapada zmrok, a wieczorem i nocą jazda jest jakby odrobinę… inna. Jezdnia zwęża się, odczucie prędkości jest zupełnie inne niż za dnia, trudniej też dostrzec to, co dzieje się na chodniku i poboczu.

Krócej czekasz na egzamin

Krócej czekasz nie tyko na jesienno-zimowy, ale i na jazdy w OSK. Krótsze oczekiwanie na egzamin to mniejszy stres, a sprawniejsze umawianie się na jazdy to szybszy kurs.

Znajdź lub zgłoś swoją ulubioną naukę jazdy