Skip to main content

Właściciele szkół nauki jazdy w Krośnie i okolicach mogą rozbijać swoje skarbonki. WORD wymienił swoje Swifty na kultową KIA RIO. Nauki jazdy opuściłyby flagi do połowy masztu (gdyby je miały).

Wybaczcie nam ten drobny sarkazm na wstępie artykułu, ale przygody z KIA znane są nie od dziś. KIA wygrała przetarg np po drugiej stronie kraju: w PORD Gdańsk. Właściwie to oni tam na północy mają bardziej drogę krzyżową niż przygody…

KIA w WORD Krosno

KIA w Krośnie wygrała, a jedynym oferentem w przetargu ogłoszonym przez WORD był Auto-Complex, czyli dealer KIA.

Krośnieńskie KIE to nie byle jakie pojazdy, bowiem są w kolorze czerwony metalik. To ogromna zmiana w stosunku do srebrnych Suzuki Swift i jednocześnie spory kłopot, bowiem powszechnie wiadomo, że srebrne pojazdy brudzą się wolniej (tzn brudzą się tak samo szybko, tyle, że nie widać na nich brudu).

Pojazdy egzaminacyjne napędzać będą benzynowe silniki o pojemności 1,2 l i mocy 84 koni mechanicznych. Z silnikiem współpracować będzie 5-biegowa manualna skrzynia biegów. W wyposażeniu samochodu znalazło się m. in. 6 poduszek powietrznych, pakiet systemów bezpieczeństwa z ESC, system kontroli hamowania w zakrętach oraz system stabilizacji toru jazdy.

Ile za KIA RIO?

Usiądź wygodnie…

…a teraz oprzyj się…

Nowa KIA Rio, taka jaką zakupił WORD w Krośnie kosztuje 65 tyś zł brutto. Sam WORD zapłaci mniej, bowiem dealer zobowiązał się odkupić używane dotychczas Swift-y, i to zdaje się wcale nie w cenie złomu, bowiem za 11 Suzuki WORD dostanie 288 tyś zł.

WORD nie pozbywa się jednak wszystkich Swiftów. Trzy z nich pozostaną w Krośnie i dokonają żywota w tamtejszym ODTJ.

[poll id=”3″]

Problemy z KIA w Gdańsku

Dealer Kia dostarczający pojazdy do PORD Gdańsk ma problem z dostarczeniem odpowiedniej ilości pojazdów szkoleniowych i egzaminacyjnych. W zasadzie to problem mają nauki jazdy, bo Kia swoje i tak sprzeda, zaś szkoły nauki jazdy nie mogą doczekać się nowych pojazdów.

Montowane w Korei Kie Rio nie tak łatwo dostarczyć do kraju w odpowiedniej, pokrywającej zapotrzebowanie ilości. Płynący 7 tygodni statek zabiera na pokład pojazdy przeznaczone dla odbiorców w całej Europie. Wydawać by się mogło, że pomorski ośrodek egzaminowania ma łatwiej z tytułu obecności portu. Niestety, Kie rozładowywane są w którymś z portów na terenie byłej Jugosławii, stamtąd drogą kolejową przewożone są na Śląsk, i dopiero tam następuje rozdysponowywanie ich do poszczególnych dealerów.

Problemy z nowymi samochodami w Gdańsku spowodowały, że PORD zdecydował się na… wydłużenie okresu przejściowego. Gdyby pozbyto się starych samochodów „o czasie”, ośrodek pozostałby praktycznie bez pojazdów egzaminacyjnych.

Część szkół nauki jazdy termin odbioru Kia Rio ma wyznaczony na… 2018 rok.

Będzie okres przejściowy

WORD da możliwość wyboru pojazdy egzaminacyjnego – ale tylko przez pewien okres. Przystępując do egzaminu na prawo jazdy pomiędzy 15 listopada a 15 grudnia będzie można wybrać pomiędzy nową kią a starym Suzuki.

Przemyśl i Rzeszów bez zmian

W ośrodkach egzaminowania w Przemyślu i Rzeszowie pojazdy egzaminacyjne pozostaną bez zmian. Rzeszów będzie użytkował swoje hyundaie i20  do 2020 roku.

Właścicielom szkół nauki jazdy w Krośnie gorąco gratulujemy

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com