Skip to main content

Egzamin na prawo jazdy to jeden z ważniejszych egzaminów w naszym życiu, a jego zdanie uprawnia nas do kierowania pojazdem przez całe życie. W którym momencie do niego podejść? 

Pamiętaj, że do egzaminu praktycznego na prawo jazdy możemy przystąpić dopiero, gdy ukończymy szkolenie praktyczne (jazdy) w szkole nauki jazdy.

Czy 30 godzin praktyki za kółkiem uczyni z nas na tyle dobrych kierowców, by zdać egzamin państwowy za pierwszym razem? Odpowiedź brzmi i tak, i nie.

30 h jazd to tylko minimum programowe

30 godzin szkolenia praktycznego to minimalna ilość godzin, jaką każdy z nas musi wyjeździć, aby móc przystąpić do egzaminu. Pewnym osobom wystarczy podstawowa ilość godzin, ale dla innych może być to za mało, ponieważ każdy uczy się w innym tempie. Jednej osobie wystarczy 30 godzin, natomiast druga osoba będzie potrzebować tych godzin więcej.

Jeśli nie czujesz się jeszcze na siłach, aby zdawać egzamin państwowy – nie rób tego.

Zwróćcie uwagę na takie przykłady, które mogą przyczynić się do uzyskania wyniku negatywnego na egzaminie. Zamiast zawrócić na skrzyżowaniu, skręciliśmy w lewo na jazdach? Ćwicząc z instruktorem ruszanie z miejsca do przodu na wzniesieniu (tzw. górka) auto nam gaśnie, cofa się? Mylimy znak “droga jednokierunkowa” ze znakiem “nakaz jazdy prosto”? Nie robimy pełnego zatrzymania na strzałce warunkowej?

Daj sobie czas

Moja rada – odpuśćmy, dajmy sobie czas. Na pewno znacie powiedzenie: “praktyka czyni mistrza”? To nie są puste słowa –  im dłużej ćwiczymy dane manewry, tym idzie nam lepiej, wykonujemy poszczególne zadania bardziej precyzyjnie. Wyćwiczmy braki i wtedy idźmy na egzamin państwowy! Opanowując podstawowe zasady i manewry w dobrym stopniu, zmniejszacie o wiele bardziej stres, który chcemy czy nie, będzie nam towarzyszył, podczas egzaminu. Nie idźcie na egzamin z nastawieniem: “a może się uda”! Pamiętajcie, że egzamin kosztuje nie tylko pieniądze, ale i wasz wysiłek oraz stres. Idźcie wtedy, gdy będziecie gotowi fizycznie jak i psychicznie.

To Wy decydujecie, kiedy podchodzicie do egzaminu. Jednakże pamiętajcie – wybierzcie mądrze. 

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com