Skip to main content

Podobno baza z testów na prawo jazdy zmienia się często. To by się nawet zgadzało, ale wszystko zależy od definicji słowa “często”.

Jak często zmieniają się testy na prawo jazdy?

Astronomowie mówią, że jeśli pewne pospolite zjawisko na Ziemi powtarza się regularnie co 23 godziny 56 minut i 4,1 sekundy, to jego częstotliwość należy określić jako dużą. Tyle dokładnie wynosi bowiem doba gwiazdowa na Ziemi cokolwiek to oznacza. Oczywiście w odniesieniu do innych ciekawostek astronomicznych – np w porównaniu do długości dnia na Wenus, to jest całe nic. Tam bowiem sam dzień trwa 116 dni i 18 godzin.

Więc jeśli przyjmiemy podobny, planetarny punkt odniesienia, to tak – testy na prawo jazdy zmieniają się szybko, niemal w mgnieniu oka. Ostania zmiana miała miejsce… zaraz…. dziś mamy czwartek… W KWIETNIU. Tak, to właśnie wtedy Komisja Weryfikacyjna działająca przy ministerstwie infrastruktury postanowiła wykopać z bazy trochę głupich i szalenie bezsensownych pytań (wcześniej dodając ponad 400 nowych), które nadal funkcjonują w niektórych pseudo komercyjnych zestawach pytań. To tak jakby nie zauważyć, że właśnie wzeszło Słońce.

Ile jest pytań w testach na prawo jazdy?

Tysiące.

A dokładniej to trzy tysiące.

Jeśli mamy być naprawdę precyzyjni, to wszystkich pytań jest 3110 i to w odniesieniu do wszystkich kategorii uprawnień.

Wszystko jednak wskazuje na to (a właściwie nic nie wskazuje na to, że będzie właśnie inaczej), że w 2018 roku w testach na prawo jazdy pojawią się nowe pytania egzaminacyjne. Ile ich będzie? Dokładnie nie wiadomo. Prace nad nową bazą już trwają.

Na pewno Cię zainteresuje: Testy na prawo jazdy: mity i kity (głównie).

Szok! 4 tysiące pytań na prawo jazdy a to nie koniec, czyli jak media straszą testami na prawo jazdy.

One Comment

  • Klaudia Kucia says:

    Prawda jest taka ze liczba pytan nie ma znaczenia. Posiadajac duza wiedze z zakresu przepisow ruchu drogowego zadn pytaine nie jest straszne bo odpowiada sie myslac logicznie i z podpowiedzia intuicji. Ja chodzilam do szkoly Autojar w Warszawie na Kabatach, tam ucza opierajac sie na przykladach z zycia codziennego i przerabiajac przykladowe pytania z egzaminu. Nie ma lepszej szkoly, dzieki nim zbudowalam swoja pewnosc siebie i zdalam bez problemu

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com