Koniec z egzaminem na placu i mniej zadań egzaminacyjnych na mieście? Tego chce "Solidarność" -80

Związkowcy z “Solidarności” -80 chcą między innymi rezygnacji z wykonywania zadań na placu (kat. B), zmniejszenia ilości zadań egzaminacyjnych oraz możliwości nieprzerywania egzaminu “przez egzaminatora nawet w sytuacji gdy osoba ubiegająca się o prawo jazdy zrobi błąd krytyczny.”

http://ministerstwonaukijazdy.pl/kasa-word-ow-pusta-resort-chce-zwiekszyc-ilosci-egzaminow-solidarnosc-80-w-word-mowi-nie/

Pomysły “Solidarności”

W związku z projektem zmian do Rozporządzenia w sprawie egzaminowania z 28 czerwca 2019 roku, które spowodują, że egzaminatorzy w WORD-ach wrócą do robienia “przerobu”, wystosowaliśmy do Ministra Infrastruktury nasze propozycje. Można je zamknąć w kilku kluczowych stwierdzeniach:

  1. Likwidacja egzaminu na placu manewrowym dla kategorii B
  2. Likwidacja w Ośrodkach stanowiska egzaminatora nadzorującego
  3. Wprowadzenie możliwości nieprzerywania egzaminu przez egzaminatora nawet w sytuacji gdy osoba ubiegająca się o prawo jazdy zrobi błąd krytyczny.
  4. 8 egzaminów do przeprowadzenia w ciągu dnia pracy przez egzaminatora
  5. Zmniejszenie ilości obowiązkowych zadań na egzaminie w ruchu drogowym.

Mamy nadzieję, że Minister Infrastruktury odstąpi od wprowadzenia zmian oczekiwanych przez Dyrektorów, a które będę niekorzystne dla obywateli i spowodują, że WORD-y wrócą do “mroków Średniowiecza” w egzaminowaniu. Poniżej nasze propozycje.

Poniżej propozycje zmian:

 

 

Co o tym sądzisz?