Koronawirus. Nauki jazdy zawieszają działalność

 

Stan zagrożenia epidemicznego

Koronawirus zmusza szkoły nauki jazdy do zawieszania działalności, a większość ośrodków ruchu drogowego nie pracuje już od kilku dni.

O zwolnieniu obrotów w nauce jazdy wskutek koronawirusa pisaliśmy już kilka dni temu  i choć mało kto wówczas wierzył w taką możliwość, dziś większość właścicieli szkół nauki jazdy zdecydowała o zawieszeniu zajęć w swoich ośrodkach szkolenia.

Obecnie nie można prowadzić wykładów dla grupy składającej się z więcej niż 50 osób. Taka ilość słuchaczy jest oczywiście poza zasięgiem większości szkół nauki jazdy, ale pokazuje skalę ryzyka zarażenia się COVID-em. Należałoby więc stosować rozwiązania zdalnego nauczania, do których zachęcani są nauczyciele.

Tej formy prowadzenia zajęć wprawdzie nie można wpisać do karty przeprowadzanych zajęć, a przerwane/odłożone wykłady i tak trzeba będzie zrealizować, jednak warto wykorzystać np e-kurs zdamyto, aby utrzymać aktywność kursantów unikając jednocześnie przerw w nauczaniu..

Liczyć się trzeba z tym, że szkolenia w nauce jazdy na jakiś czas ustaną zupełnie. 

Jak zrobić skuteczny i tani płyn do dezynfekcji?

Koronawirus w nauce jazdy

O tym jakie działania zapobiegawcze trzeba podjąć w nauce jazdy pisaliśmy tutaj. Jeżeli Twoja szkoła nauki jazdy prowadzi jeszcze szkolenie, a czujesz się źle lub/i znajdujesz się w grupie ryzyka to jazdę czy uczestnictwo w wykładzie lepiej jest odwołać. 

Jeśli prowadzisz naukę jazdy skorzystaj ze wsparcia dla przedsiębiorców

Decydując się na szkolenie poczytaj o działaniach zapobiegawczych, jakie należy podjąć, warto też zastosować rozwiązanie, które wdrożyły WORD-y.

Sprawdź, czy koronawirus jest w Twoim mieście

W podjęciu decyzji o zawieszeniu szkolenia pomoże ta mapa.

Nie panikuj

Koronawirus nie jest niczym nowym, chociaż ten jest szczególnie aktywny i doprowadził do pandemii.

80% przypadków zarażenia nim przebiega w sposób łagodny, a najlepiej radzą sobie z nim osoby młode, więc w zasadzie bardziej niebezpieczny jest on dla instruktorów niż dla klientów szkół nauki jazdy. 

Śmiertelność choroby COVID-19 spowodowanej przez koronawirusa SARS-Cov-2 jest trudna do oszacowania i wynosi ok 3%, ale eksperci uważają, że ze względu na specyfikę choroby (jej utajony przebieg), ten wskaźnik jest poważnie zawyżony. Dla porównania grypa sezonowa cechuje się 1-procentową śmiertelnością.

Koronawirus w nauce jazdy. Czy trzeba jeździć w maseczce a może jazdy odwołać w ogóle?

Korzystaj z wiarygodnych źródeł

O tym pisaliśmy już tutaj.

Koronawirus: informacje i zalecenia

Czytaj też