Skip to main content

Jeśli komuś nie udało dostać się na konkretne warsztaty instruktorskie w Krośnie, ma jeszcze szanse załapać się na szkolenie w Moto Park Kraków. Wprawdzie to zupełnie inna historia, ale kolejna okazja do poszerzenia swojej wiedzy. PSITJ zaangażowało do krakowskiego szkolenia firmy LEXUS KRAKÓW, Hamaton oraz APKR. Zapowiada się ciekawie, a szkolenie jest darmowe.

Już w najbliższą sobotę 9 grudnia 2017 roku ośrodek doskonalenia techniki jazdy MotoPark oraz Polskie Stowarzyszenie Instruktorów Techniki Jazdy wspólnie z firmą LEXUS KRAKÓW, Hamaton, APKR organizuje bezpłatnie szkolenie dla instruktorów i trenerów jazdy o tematyce technologii i techniki jazdy. Będzie kilka bloków tematycznych związanych z najnowszymi technologiami systemów bezpieczeństwa czynnego, pojazdami hybrydowymi, techniką montażu i rodzajami fotelików do transportu dzieci.

W szkoleniu mogą brać udział członkowie PSITJ oraz osoby niezrzeszone, a organizatorzy zapraszają zarówno instruktorów techniki jazdy jak i instruktorów nauki jazdy.

Kierowcy rajdowi poprowadzą szkolenie z rodzajów sportów motorowych i możliwości rozwoju umiejętności instruktorskich jakie daje czynne uprawianie dyscyplin sportowych. Będzie także wykład dotyczący pracy metodycznej instruktora techniki jazdy oraz tego jak taka praca powinna wyglądać i czym różni się od zawodu instruktora nauki jazdy.

Uczestnicy szkolenia będą mieli możliwość dołączenia do organizacji instruktorów techniki jazdy i w przyszłości do udziału w różnych szkoleniach na terenie Polski, a Ci co myślą o rozszerzeniu uprawnień z pewnością będą mieli okazję przekonać się, że warto. Wydarzenie odbędzie się na nowym obiekcie ODTJ, gdzie również będzie można zobaczyć jak wygląda praca instruktora techniki jazdy. Specjalną atrakcją szkolenia będzie możliwość testowania nakładek poślizgowych do driftu produkowanych przez krajową firmę, która będzie obecna na konferencji.

Zapisy mailowo, gdzie należy podać Imię i Nazwisko
Adres – biuro@psitj.pl
Decyduje kolejność zgłoszeń.

Harmonogram paneli tematycznych:

– g.10:00 – 10:15 – otwarcie  szkolenia
– g.10:15 – 10:30 – przywitanie gości przez przedstawiciela MotoParku (Michał Kościuszko)
– 10:30-10:35 – zapowiedź prelegentów i prezentacja agendy

– 10:35-11:05 Bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu”
Zastosowanie fotelików dziecięcych z punktu widzenia techniki jazdy.

– 11:05 – 11:35 „Przyczepność przyszłości” Eksploatacja opon, rodzaje opon, technologie i rodzaje uszkodzeń na które powinien zwrócić uwagę instruktor techniki jazdy!

– 11:35 – 12:15 „Systemy kontroli ciśnienia w kołach TPMS” – technologie oraz aspekty dotyczące instruktorów techniki jazdy.

PRZERWA KAWOWA (12:15 -12:40)

– 12:40 – 13:15 „Technologie hybrydowe przyszłością motoryzacji”. Rodzaje samochodów hybrydowych, hybryda kontra elektryk, różnice w technice jazdy. Obecne trendy dalszego rozwoju.

– 13:15 – 14:40 „Pędzący rozwój technologii bezpieczeństwa”. Elektroniczne systemy bezpieczeństwa biernego i czynnego w nowych samochodach. Obecne trendy dalszego rozwoju.

– 14:40 – 15:10  „Sporty motorowe alternatywą rozwoju umiejętności instruktorskich”
Podział sportów samochodowych, klasy i kategorie. Co zrobić żeby wystartować? Podstawowe modyfikacje samochodów sportowych i różnice w technice kierowania.

– 15:10 – 15:45 „Instruktor techniki jazdy, to bardziej mistrz kierownicy, czy nauczyciel jazdy defensywnej”. Metodyka pracy instruktora techniki jazdy i retoryka przekazu wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa jazdy oraz celu stosowania współczesnych technologii.

Wolne miejsca jeszcze są

 

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com