Kto tu ma (do cholery) pierwszeństwo?

Najpopularniejszą społecznościówkę obiegają ostatnio niezwykle “trudne” pytania. Oto kolejne z nich – na które oczywiście postaramy się odpowiedzieć.

…ale zanim odpowiemy mały eksperyment socjologiczny.

Po podwótku chodzą kaczki

Wszystkie bose niebraczki

A tu zima akurat

Chwycił mróz i śnieg już spadł

dalej sobie wygooglujcie 😉

…i jeszcze randomowe zdjęcie:

Pierogi. Ja lubię z jagodami albo truskawkami

Proszę wybaczyć niestosowny jak na tę porę roku wierszyk, ale tylko to akurat przyszło mi do głowy, za to pierogi są zawsze na czasie 😀

Jeśli czytasz ten post i widzisz ze coś z nim “nie halo” – oznacza to, że nie jest z tobą tak źle. A właściwie to jest całkiem nieźle.

Większość osób bowiem… nie czyta sugerując się jedynie obrazkiem na fejsbuczku, i dotyczy to też niestety testów na prawo jazdy.

http://ministerstwonaukijazdy.pl/pytanie-100-punktow-pierwszenstwo-wcale-chodzi-o-testy/

No dobra – teraz odpowiedź

Oczywiście w tej sytuacji pierwszeństwo przejazdu należy się czerwonemu pojazdowi, wjeżdża on bowiem na skrzyżowanie równorzędne-nieoznakowane znakami ustalającymi pierwszeństwo przejazdu, zgodnie z zasadą wyrażoną w ustawie prd:

Art. 25.
1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo – także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo.
2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do pojazdu szynowego, który ma pierwszeństwo w stosunku do innych pojazdów, bez względu na to, z której strony nadjeżdża.
3. Przepisy ust. 1 i 2 stosuje się również w razie przecinania się kierunków ruchu poza skrzyżowaniem.

Znak C-12  wyraża nakaz jazdy wokół wyspy nie ustalając zasad pierwszeństwa przejazdu.

A ty jakie lubisz pierogi? Napisz w komentarzu 😉

One Comment on “Kto tu ma (do cholery) pierwszeństwo?”

  1. Artykuł nie jest dla debili którzy potrafią oglądać tylko obrazki nie umiejąc czytać (już nie wymagam czytania ze zrozumieniem w tym momencie). 🙂

Co o tym sądzisz?