Kursanci zostali bez kasy i kursu. Tak nauka jazdy zwinęła biznes

Nauka jazdy zwinęła biznes zamykając swoje biuro radośnie informując na Facebooku, że “niestety nie zostanie ono ponownie otwarte”. Kursanci stracili wpłacone pieniądze, a rozpoczętych kursów nie mogą kontynuować w innych naukach jazdy. 

Lambo zamyka swój biznes

Dlaczego? Jak podał O2 Lambo zamkneło się, bo…

że ma za mało kursantów, opuszczają go pracownicy

Może więc obniżanie cen kursów i proponowanie niewolniczych stawek za godzinę pracy to zła droga? Wygląda na to, że to kolejna nauka jazdy, która strzeliła sobie w kolano.

Na drzwiach Lambo wisi kartka z numerem telefonu i adresem mailowym. Telefonu nikt nie odbiera, na maile nikt nie odpisuje. Dziennikarze poranny.pl próbowali skontaktować się z szefostwem szkoły wielokrotnie. Bez skutku.

Co ciekawe, szkoła niemal do ostatniej chwili przyjmowała wpłaty od kursantów:

Zapłaciłam 700 zł, czyli połowę za kurs prawa jazdy. Dwa dni przed pierwszą jazdą dostałam SMS, że szkoła jazdy jest zamknięta

Więc to zupełnie tak jak na Tytanicu, gdzie orkiestra grała do ostatniej chwili.

Kierownik OSK obiecuje, że w ciągu 3 tygodni odda pieniądze, tak się jednak nie stało. Biuro po prosty zostało zamknięte, a kierownik nauki jazdy przestał odbierać telefony od poszkodowanych, a tych którzy domagali się zwrotu pieniędzy zablokował na Messengerze na Facebooku szkoły – mówi poszkodowana kursantka.

Poszkodowanych jest 21 kursantów Lambo. Nauka jazdy zamknęła swoje biura w Ełku, Suwałkach, Płocku i Elblągu.

http://ministerstwonaukijazdy.pl/tak-wlasnie-nauki-jazdy-was-kroja-a-wy-sie-jeszcze-cieszycie/

Brak zwrotu kasy to nie jedyny problem

Zamknięcie biura nauki jazdy oznacza, że kursanci nie mogą kontynuować szkolenia w innych OSK. Kursanci Lambo przenosząc się do innej szkoły nauki jazdy muszą posiadać kartę przeprowadzonych zajęć. Na jej podstawie weryfikuje się zaliczoną już teorię i praktykę. Problem w tym, że kontaktu z szefostwem zamkniętego OSK właściwie nie ma.

Nauka jazdy planowała zamknięcie?

Jak podaje O2 nauka jazdy Lambo zmieniała osobowość prawną. Z jednoosobowej działalności przekształciła się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. W razie upadku firmy Jankowski nie odpowiadałby za klęskę własnymi pieniędzmi, a kapitałem spółki – ta zmiana osobowości prawnej była zatem zabezpieczeniem.

Rzecznik konsumentów przygotował już dwa pozwy obiecując, że pomoc poszkodowanym.

Nauka jazdy Lambo została już wykreślona z naszego katalogu OSK.

http://ministerstwonaukijazdy.pl/bursztynek-bursztynek-czyli-wczasy-z-prawem-jazdy/

Statystyki: Gdzie najłatwiej zdać egzamin na prawo jazdy?

Co o tym sądzisz?