Lipski nie czeka na zmiany przepisów – sam organizuje szkolenia w ODTJ

Jak wiemy ze zmian przepisów nic nie wyszło. 4 czerwca nie wejdą w życie obowiązkowe szkolenia dla młodych kierowców, chociaż instruktorom bardzo spodobała się ta idea.

Instruktorzy chcą szkoleń

Jak wykazała ankieta zdamyto.com instruktorzy byli (i są ) za wprowadzeniem obowiązku szkoleń z techniki jazdy. Niestety mało kto interesuje się dalszym szkoleniem młodego kierowcy – skoro obowiązku takiego nie ma.

Szkolenie w ODTJ dla kursantów

Cezary Lipski, właściciel nauki jazdy Lipski nie czeka na zmiany w przepisach i szkolenie z techniki jazdy dla swoich kursantów zorganizował sam. Co ciekawe program standardowego kursu nauki jazdy w tym OSK już jest poszerzany o dodatkowe zagadnienia związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego i techniką kierowania pojazdem właśnie.

Lipski to przykład szkoły, która nigdy nie narzeka na brak klientów. Wielokrotnie dowiedliśmy, że to nie cena przyciąga klienta, a dla dużej części  kursantów (coraz większej) decydująca jest jakość szkolenia a nie jej cena. Dla kursantów cięższych kategorii Lipski organizuje darmowe szkolenia szkolenie (dla kierowców C / C+E), które prowadzi między innymi inspektor Inspekcji Transportu Drogowego.

Szkolenia komercyjne tańsze od obowiązkowych

Okazuje się, że szkolenia komercyjne w ODTJ wychodzą znacznie taniej niż te, proponowane przez resort:

  • 3-godzinne szkolenie obowiązkowe: zajęcia teoretyczne niemal 70% czasu szkoleniowego, zajęcia praktyczne ok 30 % czasu szkoleniowego, koszt 300 zł.
  • 6-godzinne szkolenie dobrowolne organizowane przez Auto-Holik / Lipski: zajęcia teoretyczne 20% czasu szkoleniowego, zajęcia praktyczne 80% , czasu szkoleniowego, koszt: 300-350 350 zł

Więcej o planowanych szkoleniach tutaj

Co o tym sądzisz?