Milicz, Kraśnik i Olkusz niedługo otworzą filie WORD

Nowe WORD-y wciąż powstają. Już wkrótce egzamin na prawo jazdy będzie można zdawać w Miliczu – woj. dolnośląskie, Kraśniku – woj. lubelskie i Olkuszu – woj małopolskie.

WORD w Miliczu

Będzie to czwarty oddział terenowy jeleniogórskiego WORD. Nowa filia WORD ma przeprowadzać egzaminy na prawo jazdy kat B przez pięć dni w tygodniu.

Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego:

Podczas posiedzenia Zarządu Województwa Dolnośląskiego przyjęliśmy uchwałę dotyczącą utworzenia nowego oddziału WORD-u w Miliczu. Jednostka ta będzie filią jeleniogórskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego

Obecnie WORD Jelenia Góra przeprowadza egzaminy na prawo jazdy w trzech oddziałach Bolesławcu, Głogowie oraz  Kamiennej Górze.

WORD Kraśnik

Otwarcie WORD w Kraśniku planowane jest na koniec tego roku. Brane są pod uwagę dwie w dzielnicy fabrycznej, druga zaś w starej części Kraśnika.

Kraśnicki WORD ma być oddziałem terenowym WORD Lublin.

WORD Olkusz

Jeśli dojdzie do otwarcia tej filii MORD Kraków – a najprawdopodobniej tak się stanie – będzie to druga zamiejscowa placówka krakowskiego ośrodka (po oddziale MORD w Oświęcimiu. Paweł Piasny starosta olkuski cytowany przez “Dziennik Olkuski” powiedział.

Trzymajmy kciuki, aby z sukcesem doprowadzić ten projekt do końca, a już w przyszłym roku osoby ubiegające się o uprawnienia nie będą musiały jeździć poza powiat, by zdobyć upragnione prawo jazdy

Pomysł otwarcia WORD w Olkuszu podoba się władzom województwa małopolskiego.

Co o tym sądzisz?