MORD Tarnów chce wybudować ośrodek doskonalenia techniki jazdy

 

Powstanie nowy ODTJ? Do budowy obiektu przymierza się MORD Tarnów. Mimo tego, że taka inwestycja nie powstanie z roku na rok, to dobry sygnał dla młodych kierowców, którzy w 2018 roku będą zobowiązani do odbycia szkolenia z techniki jazdy. Dziś ODTJ-ów jest jak na lekarstwo, a w niektórych regionach Polski nie ma ich wcale.

Dyrektor MORD Tarnów Jarosław Sady zanim ruszy z budową ODTJ chce mieć pewność, że  przepisy zobligują młodych kierowców do odbywania obowiązkowych szkoleń. Wprawdzie przepisy mają wejść w czerwcu 2018, jednak w przeszłości wielokrotnie je odkładano.

ODTJ za 5 mln zł

Dyrektor MORD Tarnów powiedział na antenie RDN:

Taką inwestycję planujemy na ok. 5 mln zł. To są duże pieniądze, stąd nasza ostrożność, żeby mieć pewność, że kiedy wybudujemy ten ośrodek, będą z niego korzystali kierowcy.

Obiekt ma powstać tuż obok Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie, którą zakupiono od miasta.

Każdego roku MORD w Tarnowie  przeprowadza ok 20 tyś egzaminów na prawo jazdy kategorii B.

Prawo jazdy 2018: dodatkowe szkolenia

Przypomnijmy, że przepisy, których wejście w życie planowane jest 4 czerwca 2018 przewidują obowiązek zaliczenia przez młodych kierowców dwóch szkoleń-teoretycznego i praktycznego. Koszt szkolenia teoretycznego, które ma być organizowane w ośrodkach ruchu drogowego oszacowano na ok 100 zł. Szkolenie praktyczne będą realizować ośrodki doskonalenia techniki jazdy i trzeba się będzie liczyć z wydatkiem rzędu ok 200 zł plus dojazd do ODTJ.

Prawo jazdy 2018: gdzie zaliczysz dodatkowe szkolenia?

Czytaj też