Skip to main content

W niektórych ośrodkach egzaminowania istnieje możliwość wyboru pojazdu egzaminacyjnego.

Dla części kursantów wybór pomiędzy KIA a Toyotą jest tym czym jest wybór pomiędzy ebolą a cholerą (ewentualnie jeszcze dżumą), warto jednak wspomnieć, że część ośrodków egzaminowania nadal udostępnia stare pojazdy egzaminacyjne, pomimo odświeżenia swojej floty. Niestety nie można tego powiedzieć o większości WORD.

PORD Gdańsk

Do dyspozycji przyszłych kierowców są dwa modele pojazdów egzaminacyjnych – znana i lubiana Toyota Yaris oraz KIA RIO- obiekt westchnień większości właścicieli szkół nauki jazdy, ale tylko tych, którzy nie zamierzają montować w swoich pojazdach kamer-czyli (prawie) wszystkich. Mamy bowiem informację, że jedna z gdyńskich szkół nauki jazdy szykuje się do uzbrojenia w sprzęt do nagrywania.

Przy zapisie na egzamin w PORD Gdańsk będzie możliwość wskazania wybranej marki pojazdu do czasu wycofania pojazdów Toyota Yaris (chyba, że ich silniki wcześniej wybuchną).

Podczas zapisu on-line należy wybrać termin egzaminu z odpowiednią marką pojazdu egzaminacyjnego. Ośrodek egzaminowania informuje, że w dniu egzaminu nie będzie możliwości zmiany pojazdu egzaminacyjnego.

Tajemnice pojazdów egzaminacyjnych

WORD Poznań

W Poznaniu mają lepiej, bowiem egzamin na prawo jazdy można zdawać jednym z aż trzech pojazdów egzaminacyjnych – Renault Clio III i IV oraz (znowu?) KIA RIO.

Od 5. czerwca.2017 na mieście rządzi KIA RIO a egzamin na prawo jazdy można zdawać wyłącznie w wybranym przez siebie samochodzie.

Większość kursantów i tak wybiera “stare” i znane pojazdy egzaminacyjne. O ile okres oczekiwania na egzamin praktyczny z wykorzystaniem KIA trwa kilka dni, to oczekiwanie na egzamin “starym” samochodem wynosi około miesiąca. Czas oczekiwania szkół nauki jazdy na nową KIĘ z salonu liczony jest już chyba w dekadach…

Coraz większa jednak część szkół nauki jazdy uniezależnia się od zmiany pojazdów egzaminacyjnych w ośrodkach egzaminowania uzbrajając swoje pojazdy w system monitoringu i udostępniając je do egzaminów na prawo jazdy.

Własne pojazdy egzaminacyjne?

 

 

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com