Skip to main content

Polski kodeks drogowy może nie jest doskonały, ale takich absurdalnych przepisów drogowych w nim nie znajdziecie. 

  1. W Kalifornii zabrania się skakania z jednego samochody na drugi, za wyjątkiem sytuacji, w których poruszają się one z prędkością mniejszą niż 65 mil na godzinę.
  2. W Wielkiej Brytanii możesz oddawać mocz w miejscu publicznym – pod warunkiem, że robisz to na prawą tylną oponę samochodu.
  3. W stanie Georgia (USA) kurczakom nie wolno przekraczać linii ciągłej.
  4. W San Francisco trzeba trzymać słonia na smyczy, jeśli się nim podróżuje, w Nevadzie obowiązuje bezwzględny zakaz podróżowania słoniem po autostradzie, a na Florydzie za zostawienie słonia na parkingu trzeba zapłacić jak za samochód.
  5. W Danii przed uruchomieniem silnika obowiązkowe jest  sprawdzenie oświetlenie, działanie hamulców, ustawienie lusterek. Dodatkowo przepisy przewidują jeszcze konieczność sprawdzenia, czy pod autem przypadkiem nie znajduje się dziecko.
  6. W Denver (USA) obowiązuje zakaz poruszania się czarnych samochodów w niedzielę.
  7. W Pensylwanii (USA) jeśli kierowca dostrzeże, że koń boi się auta, ma obowiązek natychmiastowego zatrzymania się i przykrycia auta płachtą.
  8. Na Alasce nie wolno przewozić psa przywiązanego do dachu auta (?!).
  9. W Wichita, największym mieście stanu Kansas , kierowca, chcąc pokonać skrzyżowanie powinien wyjść z samochodu oraz oddać trzy ostrzegawcze strzały w powietrze.
  10. W Memphis, Nowy Orlean i Alabama (USA) przed samochodem kierowanym przez kobietę powinien biec mężczyzna wyposażony w czerwoną flagę. Ma to ostrzegać innych uczestników ruchu o zbliżającym się zagrożeniu.

2 Comments

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com