Najbardziej absurdalne przepisy drogowe

 

Polski kodeks drogowy może nie jest doskonały, ale takich absurdalnych przepisów drogowych w nim nie znajdziecie. 

 1. W Kalifornii zabrania się skakania z jednego samochody na drugi, za wyjątkiem sytuacji, w których poruszają się one z prędkością mniejszą niż 65 mil na godzinę.
 2. W Wielkiej Brytanii możesz oddawać mocz w miejscu publicznym – pod warunkiem, że robisz to na prawą tylną oponę samochodu.
 3. W stanie Georgia (USA) kurczakom nie wolno przekraczać linii ciągłej.
 4. W San Francisco trzeba trzymać słonia na smyczy, jeśli się nim podróżuje, w Nevadzie obowiązuje bezwzględny zakaz podróżowania słoniem po autostradzie, a na Florydzie za zostawienie słonia na parkingu trzeba zapłacić jak za samochód.
 5. W Danii przed uruchomieniem silnika obowiązkowe jest  sprawdzenie oświetlenie, działanie hamulców, ustawienie lusterek. Dodatkowo przepisy przewidują jeszcze konieczność sprawdzenia, czy pod autem przypadkiem nie znajduje się dziecko.
 6. W Denver (USA) obowiązuje zakaz poruszania się czarnych samochodów w niedzielę.
 7. W Pensylwanii (USA) jeśli kierowca dostrzeże, że koń boi się auta, ma obowiązek natychmiastowego zatrzymania się i przykrycia auta płachtą.
 8. Na Alasce nie wolno przewozić psa przywiązanego do dachu auta (?!).
 9. W Wichita, największym mieście stanu Kansas , kierowca, chcąc pokonać skrzyżowanie powinien wyjść z samochodu oraz oddać trzy ostrzegawcze strzały w powietrze.
 10. W Memphis, Nowy Orlean i Alabama (USA) przed samochodem kierowanym przez kobietę powinien biec mężczyzna wyposażony w czerwoną flagę. Ma to ostrzegać innych uczestników ruchu o zbliżającym się zagrożeniu.

Czytaj też

 • Lucy

  Padłam ze śmiechu 😀

  • Lucy

   Dzięki za poprawę humoru 😀