Nauki jazdy prowadzone przez byłych funkcjonariuszy do zamknięcia

Nauki jazdy prowadzone między innymi przez byłych funkcjonariuszy MO będą musiały być zostać zamknięte – to efekt noweli ustawy o zakazie propagowania komunizmu uchwalonej niedawno przez Sejm. Kuriozalne zapisy ustawy powodują, że byli funkcjonariusze a dzisiejsi instruktorzy nauki jazdy dorabiający do emerytury także będą musieli pożegnać się ze swoim zawodem.

Za nowelizacją ustawy opowiedziało się 408 posłów, 7 było przeciw, a 15 wstrzymało się od głosu.

Prosimy jednocześnie, aby właściciele szkół nauki jazdy podlegający tej ustawie skasowali swoje ogłoszenia i usunęli wpis do bazy szkół nauki jazdy prowadzony przez Ministerstwo Nauki Jazdy.

Ofiarą ustawy stało się zupełnie niespodziewanie forum miłośników Pana Samochodzika, który przez wielu był uważany za aktywnego działacza PZPR i ORMO:

Z przykrością informujemy, że w związku z powtarzającymi się zarzutami, iż pisarz Zbigniew Nienacki, którego twórczość jest głównym przedmiotem dyskusji na Forum Miłośników Pana Samochodzika był aktywnym członkiem PZPR oraz ORMO oraz na podstawie przyjętej przez Sejm noweli ustawy o zakazie propagowania komunizmu, z dniem 30 kwietnia 2018 r. nasze Forum zostaje zamknięte.

UWAGA! Aktualizacja

http://ministerstwonaukijazdy.pl/zmian-w-przepisach-nie-bedzie-nie-bedzie-tez-auta-elektrycznego-w-word/

Co o tym sądzisz?