Skip to main content

Wojna o klienta najbardziej niedorzeczną metodą, czyli ceną spowodowała, że mało kto chciał być instruktorem. Skutek? Nauki jazdy panicznie poszukują instruktorów nauki jazdy. Co ciekawe są też tacy desperaci, którzy szkolenia instruktorskie przeprowadzają za darmo – oczywiście wcześniej trzeba podpisać stosowny cyrograf.

Mało instruktorów nauki jazdy

Liczba instruktorów nauki jazdy systematycznie spada. Sporo instruktorów wypadło z rynku nie odbywając obowiązkowych szkoleń instruktorskich – to głównie Ci, którzy kurs instruktora zrobili “do szuflady”. Największym elementem eliminującym instruktorów z rynku szkolenia jest płaca. a to bezpośrednio wiąże się z ceną kursu nauki jazdy. Któż bowiem chciałby pracować za 8-10 zł/h (czasem i mniej), a przyznać trzeba, że wbrew pozorom praca instruktora jest naprawdę ciężka i odpowiedzialna, a przy cenie kursu 1200 zł i mniej niemożliwym jest zapewnienie godziwego wynagrodzenia.

Brak instruktorów jest obecnie jedną z przyczyn zamykania się szkół nauki jazdy, jednocześnie znalezienie instruktora nauki jazdy staje się coraz mniej możliwe.

Tyle zarabiają Wasi instruktorzy? Nadal będziecie szukać najtańszych OSK?

Cud gospodarczy i cud w ogóle

Zdecydowana większość szkół nauki jazdy nie dostrzegła zmian technologicznych, a właściciele OSK nie zauważyli sposobu konsumpcji treści przez młodych ludzi. Płyta CD z testami jest tam synonimem testów na prawo jazdy i gwarantem jakości materiałów dydaktycznych.  Często obowiązującym nośnikiem reklamy jest plakat, czy wpis na stronie sprzed sześciu lat.

Obrazu nędzy i rozpaczy dopełniają darmowe testy na prawo jazdy i darmowe podręczniki

Panowie i panie prowadzący nauki jazdy – facet chodzący po wodzie był tylko jeden, i raczej drugiego takiego nie będzie, a Wam ta sztuka nie uda się z całą pewnością.

Nie do końca uczciwe praktyki w naukach jazdy

Umówmy się – tania nauka jazdy jest nic nie warta a przy tym jest nielegalna

O nielegalnych stawkach instruktorów nauki jazdy pisaliśmy tutaj. Niska cena kursu wymusza wręcz idiotyczne stawki dla instruktorów, a sam koszt przeprowadzonego szkolenia musi podlegać cięciom, a te zawsze odbywają się kosztem kursanta.

Drogie nauki jazdy mają się coraz lepiej

Te nauki jazdy, które potrafiły znaleźć się w “nowej” rzeczywistości (która wcale tak nowa nie jest) powodzi się coraz lepiej. Cena kursu 2100 zł w sezonie i 1800 zł poza nim wcale nie odstrasza kursantów – wręcz przeciwnie. Są oni przekonani, że wysoka cena kursu gwarantuje przyzwoitą jego jakość.

Kurs nauki jazdy: Ile kosztuje naprawdę

Świadomi instruktorzy nauki jazdy już dawno zrezygnowali z płytek CD i podręczników na korzyść testów na prawo jazdy online oraz e-kursów, ci mniej świadomi – nadal używają tablicy, kredy i płytek CD zmuszając swoich kursantów do samodzielnego poszukiwania materiałów w sieci, co nie zawsze kończy się dobrze – a właściwie to niemal zawsze kończy się źle.

http://ministerstwonaukijazdy.pl/nauke-jazdy-otwiera-dzis-ten-kto-wie-jak-szkolic/

Czytaj też: Zła informacja – popularna nauka jazdy ogłasza zamknięcie.

Praca dla instruktora nauki jazdy

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com