Nie będzie obowiązkowych szkoleń dla młodych kierowców?

 

Ministerstwo infrastruktury zmienia plan – obowiązkowych szkoleń dla młodych kierowców będących w okresie próbnym ma nie być.

W tzw. okresie próbnym świeżo upieczeni kierowcy mieli odbywać obowiązkowe szkolenia teoretyczne i praktyczne. Teoria miała być realizowana w ośrodkach ruchu drogowego, szkoleniem praktycznym zajęłyby się ośrodki ruchu drogowego. Tych ostatnich jednak w Polce jest jak na lekarstwo i nie da się tego naprawić przez najbliższe lata.

Resort łagodzi zasady

Obowiązkowe szkolenia miały obowiązywać już w 2018. Do dnia dzisiejszego plan nie został zrealizowany, a ministerstwo stopniowo łagodzi obostrzenia dla młodych kierowców. Jednym z poprzednich pomysłów resortu była rezygnacja z części teoretycznej szkolenia, czytaj: Rewolucyjne zmiany dla kierowców. Taki jest plan. Dziś mówi się jednak o dalej idących ustępstwach, bowiem może nie być żadnych szkoleń – ani teoretycznych ani praktycznych.
zdamyto.com

Jak podaje zdamyto.com ministerstwo infrastruktury proponuje, aby stosowne szkolenie odbywały jedynie osoby, które w okresie próbnym popełniły na drogach dwa wykroczenia.

Młodzi kierowcy pod opieką

Młodzi kierowcy mieli być pod specjalnym nadzorem i troskliwą opieką policji. Jakie zmiany czekały lub czekają młodych kierowców? Czytaj tutaj

Mapa ODTJ, czyli gdzie doszkolisz się z techniki jazdy

Wcześniej ministerstwo infrastruktury chciało pozwolić na jazdę samochodem przed przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy, po spełnieniu określonych warunków. Czytaj o tym: Będzie można jeździć bez prawa jazdy i egzaminu.

Młodzi kierowcy będą mieć szkolenie w ODTJ. Za darmo i bez CEPIK-u

Czytaj też