Niektóre nauki jazdy na ulice wyjadą już poniedziałek 20 kwietnia

W związku z wygasającymi w poniedziałek 20 kwietnia obostrzeniami niektórzy właściciele szkół nauki jazdy planują przywrócenie szkolenia właśnie tego dnia.

Właściciele OSK samodzielnie zdecydowali o przerwaniu szkoleń

W Polsce – w przeciwieństwie do Czech – nie zabroniono ani szkolenia w ramach kursu na prawo jazdy ani prowadzenia usług taksówkarskich. To właściciele nauk jazdy (ci odpowiedzialni) z własnej inicjatywy przerwali szkolenie w podległych im ośrodkach w trosce o zdrowie zarówno pracowników jak i swoich klientów. Elki stanęły więc zanim wprowadzono jakiekolwiek koronawirusowe obostrzenia i ograniczenia w przemieszczaniu się. 

Dziś, kiedy już wiadomo kiedy zostaną one zniesione instruktorzy już myślą wznowieniu pracy.

Nauki jazdy grzeją silniki

Część szkół nauki jazdy może nie przetrwać dłuższego przestoju. Wygaśnięcie części obowiązujących dziś obostrzeń spowoduje że niektóre nauki jazdy wznowią swoją działalność już w poniedziałek 20 kwietnia.

http://ministerstwonaukijazdy.pl/nauka-jazdy-po-epidemii-jakich-osk-wystrzegac-sie/

Bądźcie ostrożni

To, że obostrzenia mijają nie oznacza, że zagrożenie koronawirusem minęło. Nadal trzeba zachowywać środki ostrożności, a jeśli załatwienie sprawy w nauce jazdy może odbyć się zdalnie to lepiej podaruj sobie wycieczkę do OSK. Wiele spraw w nauce jazdy możesz załatwić przez internet, łącznie z uzyskaniem numeru PKK. 

Nauki jazdy też będą musiały przedsięwziąć odpowiednie środki ostrożności. Poniżej:

Procedura przeprowadzania jazd w czasie zagrożenia koronawirusem oraz podstawowe działania zapobiegawcze dla kursantów, instruktorów i właścicieli OSK.

Szkolenie po epidemii

Jeśli jesteś kursantem(tką), to wybierając szkołę nauki jazdy musisz dziś brać pod uwagę dodatkowy element, nie mający znaczenia w “normalnych” warunkach – działania zapobiegające zakażeniu się koronawirusem podejmowane przez szkołę nauki jazdy. Jeżeli właściciel Twojej nauki jazdy nie prowadzi żadnych tego typu działań to najlepiej będzie zmienić ją na inną, odpowiedzialną, lub nie podejmować szkolenia do czasu ich wprowadzenia. 

Pamiętaj że osoba zakażona koronawirusem  może przez 14 dni rozsiewać go nawet o tym nie wiedząc.  

Niezależnie od środków bezpieczeństwa podejmowanych przez naukę jazdy, podejmuj te środki ostrożności

WORD-y czynne do odwołania ale…

W przypadku niektórych z nich okres wygaszenia działalności mija 18 kwietnia. WORD Warszawa poinformował na swojej stronie “wybudzaniu” Cokolwiek to miałoby znaczyć, oznacza, że jeśli sytuacja epidemiologiczna nie pogorszy się, mamy względny powrót do “normalności”. A właściwie do rzeczywistości alternatywnej 🙂

Co o tym sądzisz?