Nowe pojazdy egzaminacyjne w MORD Kraków

Flota egzaminacyjna MORD Kraków zostanie zmieniona. Już wkrótce egzaminy na prawo jazdy kat. B odbywać się będą na nowych pojazdach egzaminacyjnych.

O zamiarze zmiany pojazdów egzaminacyjnych w MORD Kraków pisaliśmy już wcześniej. Wyszło taniej niż zakładano (MORD chciał wydać na nowe pojazdy ok 2 mln zł), bowiem “stare” pojazdy zwycięzca przetargu przyjmie w rozliczeniu.

Nowe pojazdy egzaminacyjne w MORD Kraków

Era KIA dobiega końca, chociaż nadal pozostajemy w koreańskich klimatach. Kolejny ośrodek ruchu drogowego postawił Hyundai’a i20. Zmiana dotknie tysiące kursantów i dziesiątki szkół nauki jazdy. Ci pierwsi już zaczynają się bać nowego pojazdu egzaminacyjnego, drudzy dokonują rytualnego rozbicia skarbonek.

MORD Kraków uznał, że używane dziś do egzaminowania 4-letnie Kie są stare jak świat i postawił zamienić je na nowszy model.

MORD Kraków za dostawę m.in. 45 samochodów hyundai i20 (wersja z 84-konnym silnikiem) oraz jednego forda S-Max zapłaci 1,4 mln zł. Ford ma być wykorzystywany do przeprowadzania egzaminów na kat.  B+E.

Od kiedy nowe pojazdy MORD Kraków?

Pierwsze egzaminy z wykorzystaniem nowych pojazdów egzaminacyjnych mają odbyć się pod koniec tego roku.

Oddział MORD Oświęcim – też będą zmiany

Przy okazji zmiany pojazdów egzaminacyjnych w MORD Kraków zmieniona ma być flota pojazdów egzaminacyjnych w oddziale MORD w Oświęcimiu. Używane tam dziś Toyoty Yaris mają być zastąpione przez i20.
Oczywiście kursy nauki jazdy przeprowadzone na starych pojazdach nadal utrzymują swoją ważność 😉 Czytaj: Jak długo ważny jest kurs nauki jazdy?

Hyundai i20 trafił też do WORD Lublin. Tam przetarg został oprotestowany przez środowisko właścicieli szkół nauki jazdy.

Co o tym sądzisz?