Oblany egzamin na prawko? Nie zapłacisz za 2 poprawkę, ani za 3. Za 4. też nie

Nie zdasz za 5. razem – powtarzasz kurs nauki jazdy na koszt ośrodka szkolenia. Jakiś czas temu zaistniał pomysł aby instruktor nauki jazdy finansował egzamin poprawkowy swojego kursanta. Dyrektor WORD Toruń poszedł o krok dalej, a właściwie o trzy kroki. 

[poll id=”3″]

Wśród wielu propozycji zmian w szkoleniu i egzaminowaniu o których czytamy w ostatnich dniach znaleźć można dość egzotyczne, jak ta dotycząca finansowania egzaminów poprawkowych. Trudno oprzeć się wrażeniu, że w zamyśle autora zmian w przepisach chodzi o ukaranie tych, którzy są odpowiedzialni za proces szkolenia kandydatów na kierowców.

Skoro zdawalność egzaminów, zwłaszcza praktycznych, na najpopularniejszą kategorię prawa jazdy B od lat jest niska, to należy zmotywować do pracy nie tylko kursantów, ale także instruktorów, zatrudnionych w szkołach nauki jazdy i podmioty odpowiedzialne za nadzór nad procesem szkolenia kierowców

…powiedział Polsatowi Marek Staszczyk Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Toruniu.

http://ministerstwonaukijazdy.pl/rekord-polski-zdawaniu-egzaminu-prawo-jazdy/

Za poprawkę zapłaci nie tylko OSK

Plan dyrektora Staszczyka zakłada, że drugi egzamin poprawkowy (a więc trzecie podejście do egzaminu na prawo jazdy) finansowany powinien być ze środków OSK, który wyszkolił kursanta . Kolejna poprawka jednak opłacana miałaby być przez starostwo powiatowe, a więc organ, nadzorujący szkoły nauki jazdy. Dla kursantów brzmi to wspaniale, jednak to nie koniec.

Za piąte podejście do egzaminu na prawo jazdy zapłaciłby… wojewoda, czyli przedstawiciel administracji rządowej.  Jeśli 5. podejście do egzaminu zakończy się niepowodzeniem, kandydat na kierowcę ma zostać skierowany na powtórne szkolenie w OSK – na koszt nauki jazdy.

testy na prawo jazdy

 

8 Comments on “Oblany egzamin na prawko? Nie zapłacisz za 2 poprawkę, ani za 3. Za 4. też nie”

  1. To ja proponuje, żeby za co 5 mój mandat płacił egzaminator. Niedorzeczny pomysł, który jest nie zgody z ustawą więc nigdy nie zostanie wprowadzony.

  2. Należy przede wszystkim na samym początku zlikwidować WORDy. Te archaiczne związki mają w du..pie bezpieczeństwo , a wszystko co wymyślą ma na względzie ich dobrobyt. Egzaminowanie kursantów powinny przejąć starostwa, Zdecydowanie poprawi to bezpieczeństwo, bo będzie na bieżąco kontrolowane i monitorowane.

  3. Taki pomysł to przykład na to, ze dyrektor nie ma zielonego pojecia ani o szkoleniu ani o egzaminowaniu. Szkoly zaczna uczyc przygotowania do egzaminu a to juz patologia, ktora czesciowo juz wystepuje bo OSK chca sie znalezc na 1 miejscu nankingu zdawalnosci ktory publikuje WORD.

  4. O tak ! Szczególne za 13 pln za godzinę i umowę zlecenie…motywacja niesamowita, w miesiąc znikną wszyscy instruktorzy

    1. 13? kochany. w niektorych miastach za taka kwote to instruktorzy nosiliby w lektyce wlasciciela OSK 😀

  5. Tradycyjnie, następny idiotyzm poprawy ” bezpieczeństwa ruchu drogowego “. Skąd ci ludzie czerpią te ” cudowne ” pomysły ?

Co o tym sądzisz?