Od dziś zmiana przepisów? Uwierzysz, a dostaniesz mandat

Mamy 4 czerwca 2018. Słońce nadal zachodzi na zachodzie, egzaminy na prawo jazdy nie zmieniły się, a  CEPIK 2.0 nie działa nadal. Co to oznacza? Że bardzo łatwo załapać się na mandat – o ile wierzysz, że  dziś właśnie doszło do jakiejś rewolucji.

Od dziś mieliśmy podobno mieć możliwość jazdy samochodem bez dowodu rejestracyjnego i dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy ubezpieczania OC.

Mielibyśmy – gdyby za zmianami w przepisach nadążył CEPIK.

O innych zmianach w przepisach, które miały wejść 4 czerwca 2018 informowały nas różne ziemniaczane serwisy, tyle tylko, że te wszystkie informacje nie miał nic wspólnego z rzeczywistością. Jakieś zmiany w przepisach egzaminu na prawo jazdy miały podobno wejść od 1 czerwca 2018. Sic! O tym, że 4 czerwca 2018 nie zmieni się nic pisaliśmy tutaj: Po 4 czerwca bez dowodu i OC. Kolejna ściema powielana przez media.

Zmiany od 4 czerwca 2018
Zmiany od 4 czerwca 2018: Fake news

Kary nie będzie?

Kiedyś może i nie będzie. 4 czerwca za brak dokumentów mandat jednak dostaniesz

To by się nawet zgadzało gdyby CEPIK 2.0 działał w dniu 4 czerwca 2018. System nie działa, więc przepisy nie funkcjonują – dokumenty musisz mieć!

Policja rozwiewa wątpliwości

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji tłumaczy:

Wejście w życie wspomnianych zmian zostało zawieszone do czasu wdrożenia rozwiązań technicznych. Innymi słowy […] kierujący pojazdami, niezależnie od kraju rejestracji, nadal są obowiązani do posiadania przy sobie i okazywania uprawnionym organom dokumentu stwierdzającego dopuszczenie pojazdu do ruchu oraz dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy ubezpieczenia OC pojazdu

Jaki mandat?

Brak każdego dokumentu grozi mandat w wysokości 50 zł. Jeśli nie zabierzesz ze sobą ani dowodu rejestracyjnego, ani  polisy OC, możesz zapłacić nawet 100 zł. Policjant może Cię też pouczyć.

Może. Ale nie musi.

http://ministerstwonaukijazdy.pl/nielegalne-stawki-instruktorow/

Okresu próbnego nie ma

Od dziś nie obowiązują przepisy dotyczące młodych kierowców – nie ma więc obowiązkowych szkoleń, czy okresu próbnego, o którym pialiśmy tutaj.

Od kiedy okres próbny?

Tego oficjalnie nie wie nikt, chociaż nieoficjalnie coś tam się mówi.

Dlaczego odwołali okres próbny dla młodych kierowców? “Chodzi o komfort obywateli”. O zmianie przepisów, której nie będzie pisaliśmy między innymi tutaj: Okres próbny: Sejm przegłosował ustawę.

http://ministerstwonaukijazdy.pl/bedzie-mozna-jezdzic-bez-prawa-jazdy-i-egzaminu/

Ile punktów za..? Aktualny taryfikator mandatów i punktów karnych

Co o tym sądzisz?