Ostatni trening bezpiecznej jazdy

Nauka jazdy wcale nie kończy się w OSK. Niestety całkiem sporej części kierowców wydaje się, że wiedzą już wszystko, ale coś czuję, że w zadaniach szkoleniowych realizowanych na płycie poślizgowej ODTJ pobłądziliby jak dzieci we mgle.

Warto przypomnieć przy okazji, że w 2018 roku wszyscy młodzi kierowcy będą musieli przejść obowiązkowe szkolenie teoretyczne i praktyczne, których zadaniem ma być doskonalenie umiejętności jazdy. Szkolenie praktyczne realizowane ma być w ośrodkach doskonalenia techniki jazdy. Zobacz gdzie zaliczysz obowiązkowe zajęcia praktyczne.

Nowe przepisy mają obowiązywać od 4 czerwca 2018 i nie będą dotyczyć egzaminów na prawo jazdy a jedynie tych, którzy uprawnienia do kierowania zdobyli po tym dniu.

Trening bezpiecznej jazdy Rafał Michalczak Lublin Auto-Holik

Nikt o konieczności szkolenia kierowców nie wie lepiej niż instruktor techniki jazdy a zarazem kierowca wyścigowy i instruktor nauki jazdy (w jednej osobie) – czyli pomysłodawca szkolenia Rafał Michalczak z Lublina, właściciel nauki jazdy Auto-Holik.

Szkolenie przewidywało zajęcia teoretyczne oraz praktyczne, 80 procent czasu szkoleniowego przeznaczono na szkolenie praktyczne przeprowadzone na płycie ODTJ Lublin. Praktyczna część szkolenia odbywała się na pojazdach uczestników szkolenia z uwagi na to, że każde auto zachowuje się inaczej, a celem szkolenia było jak najlepsze opanowanie i nauczenie się i wyczucie samochodu którym porusza się na co dzień.

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy w Lublinie. Plan Ośrodka
Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy w Lublinie. Plan Ośrodka

Czego uczył Michalczak? Oto tematyka szkolenia:

  1. Ustawienie pozycji za kierownicą – prawidłowe ustawienie fotela i kierownicy
  2. Slalom I – ćwiczenie pracy rąk na kierownicy, skręt typu manewrowego
  3. Slalom II – prawidłowa technika pokonywania skrętu z wykorzystaniem środka ciężkości samochodu; ćwiczenie pracy rąk na kierownicy
  4. Skręt typu awaryjnego
  5. Hamowanie awaryjne – ocena odległości drogi hamowania oraz czasu reakcji kierowcy
  6. Hamowanie awaryjne z ominięciem przeszkody – prawidłowa ocena prędkości i odległości od przeszkody podczas hamowania oraz prawidłowa technika skrętu

Więcej o przebiegu szkolenia na stronie Koneser Motoryzacji: “Trening Bezpiecznej Jazdy na ODTJ”.

Obowiązkowe szkolenia w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy w 2018 roku. Znajdź najbliższy ODTJ (mapa ODTJ).

Foto: Auto-Holik, ODTJ Lublin

Co o tym sądzisz?