Pandemia koronawirusa może potrwać nawet dwa lata

Mimo tego, że niektóre kraje łagodzą już obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, to ryzyko zakażenia nadal będzie istnieć, a sama pandemia może potrwać nawet dwa lata. 

Dystans społeczny do 2022 roku

Według badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych walka z koronawirusem może wymagać okresów dystansu społecznego do 2022.

Badanie przeprowadzone przez naukowców z US University of Harvard, opublikowane w czasopiśmie naukowym Science, opiera się na komputerowych modelach rozpowszechniania nowego koronawirusa. Badanie opiera się na założeniu, że Covid-19, podobnie jak zwykła grypa, może mieć charakter sezonowy w przyszłości, z wyższymi wskaźnikami infekcji w chłodniejszych miesiącach.

Poczytaj też:

Koronawirusem może zakazić się nawet 70% populacji

Prof. Lothar Wieler, szef Instytutu Kocha w Berlinie, na którego już na początku marca powoływała się Angela Merkel uważa, że koronawirusem SARS-CoV-2 może zostać zakażonych od 60 proc. do nawet 70 proc. światowej populacji, a pandemia może potrwać nawet około dwóch lat. 

http://ministerstwonaukijazdy.pl/koronawirus-podstawowe-dzialania-zapobiegawcze-dla-kursantow-instruktorow-i-wlascicieli-osk/

Trzeba liczyć się z drugą falą epidemii

Zmniejszenie liczby zarażonych koronawirusem wcale nie musi oznaczać, że epidemia minęła. W USA druga fala za epidemii spodziewana zimą. Dyrektor departamentu badań nad chorobami zakaźnymi powiedział:

SARS pojawił się i szybko zniknął. W przypadku koronawirusa nie możemy na to liczyć. Nawet jeśli epidemia zacznie słabnąć musimy być przygotowani na następną zimę, gdy problem może wrócić.

http://ministerstwonaukijazdy.pl/czesi-testuja-inteligentna-kwarantanne-i-sa-milowy-krok-przed-nami-czyli-chytra-karantena/

Aktualne dane dotyczące koronawirusa: www.worldometers.info/coronavirus/

Co o tym sądzisz?