Jakie pomysły na kursy dla młodych kierowców?

W Sejmie debatowano nad rządowym projektem zmian kodeksu karnego i innych ustaw, wymierzonych przeciwko pijanym kierowcom. Poseł Pyzik pyta: “Jaki macie Państwo pomysł na takie kursy prawa jazdy, które spowodowałyby rozwiązanie problemów tzw. WORD-ów(…)”.

Na tle kończących się prac nad zmianami ustawy o kierujących pojazdami Poseł Piotr Pyzik poprosił o o udzielenie odpowiedzi na pytanie dotyczące przyczyn wypadków:

Oprócz alkoholu i oprócz narkotyków, są jeszcze takie przyczyny jak nadmierna prędkość i młodzi niedoświadczeni kierowcy. Chciałbym prosić o informację

  • (…) czy rozwiązanie, które Państwo tutaj stosujecie było konsultowane z doświadczeniami stosowanymi w innych krajach europejskich?. I czy faktycznie przyniosło spadek ofiar, szczególnie tych ze skutkiem śmiertelnym? I kwestia tych młodych kierowców.
  • Jaki macie Państwo pomysł na takie kursy prawa jazdy, które spowodowałyby rozwiązanie problemów tzw. WORD-ów – na dzień dzisiejszy,  po drugie – mniejszej ilości wypadków ze skutkiem śmiertelnym? – zakończył.

Zobacz całość: transmisja z obrad Sejmu.

Co o tym sądzisz?