Skip to main content

PORD Gdańsk przedłużył okres przejściowy związany z wprowadzeniem Kia Rio. Mimo tego, że nowy pojazd egzaminacyjny wprowadzono w lipcu, to nadal można zdawać na Toyocie Yaris.

“Egzaminy hybrydowe”

Kia Rio nie cieszy się popularnością w PORD Gdańsk, zaś czas oczekiwania na egzamin popularną Yariską jest po prostu wydłużony, bo tych drugich jest po prostu… mniej, zaś chętnych na egzamin więcej.

Yaris do końca października

Jerzy Rudziński, zastępca dyrektora ds egzaminowania powiedział Radiu Gdańsk:

Spotykaliśmy się z instruktorami, wiedzieliśmy o tym problemie, że czas oczekiwania jest wydłużony. Postanowiliśmy stopniowo wycofywać toyoty. Będzie można na nich zdawać do końca października.

W Gdańsku i Gdyni można wybrać pojazd egzaminacyjny

Kia dla wybranych

Dealer Kia ma problem z dostarczeniem odpowiedniej ilości pojazdów szkoleniowych i egzaminacyjnych. W zasadzie to problem mają nauki jazdy, bo Kia swoje i tak sprzeda, zaś szkoły nauki jazdy nie mogą doczekać się nowych pojazdów. Część szkół nauki jazdy termin odbioru Kia Rio ma wyznaczony na… 2018 rok.

Montowane w Korei Kie Rio nie tak łatwo dostarczyć do kraju w odpowiedniej, pokrywającej zapotrzebowanie ilości. Płynący 7 tygodni statek zabiera na pokład pojazdy przeznaczone dla odbiorców w całej Europie. Wydawać by się mogło, że pomorski ośrodek egzaminowania ma łatwiej z tytułu obecności portu. Niestety, Kie rozładowywane są w którymś z portów na terenie byłej Jugosławii, stamtąd drogą kolejową przewożone są na Śląsk, i dopiero tam następuje rozdysponowywanie ich do poszczególnych dealerów.

Dziś flota PORD Gdańsk składa się w połowie z pojazdów Kia. Resztę stanowią Toyoty Yaris.

Niektóre szkoły nauki jazdy swoje zamówione pojazdy otrzymają w ciągu najbliższych dni, a kolejna dostawa planowana jest na 28 września 2017.

[poll id=”3″]

Egzamin własnym pojazdem

Coraz więcej szkół nauki jazdy w kraju decyduje się na podstawianie własnych pojazdów na egzamin. Mimo konieczności uzbrojenia ich w system kamer takie rozwiązanie jest zdecydowanie tańsze od zakupu nowego pojazdu zgodnego z flotą ośrodka egzaminowania.

Własne pojazdy egzaminacyjne?


Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com