Prawo jazdy 2018: będzie problem. Poważny

 

Właściwie to młodzi kierowcy kierowcy będą mieli problem z odbyciem obowiązkowych szkoleń, a przecież wchodzące wkrótce w życie przepisy obligują ich do zaliczenia dwóch szkoleń.

Prawo jazdy 2018: problem ze szkoleniami

Przypomnijmy, że młodzi kierowcy nie dość, że będą pod specjalnym nadzorem oraz troskliwą opieką policji, to jeszcze będą zobligowani do zaliczenia dwóch szkoleń: w ośrodku egzaminowania oraz ośrodku doskonalenia techniki jazdy. O ile problemu z dostępnością do tych pierwszych nie ma, to ilość podmiotów uprawnionych do przeprowadzania szkoleń z techniki jazdy pozostawia wiele do życzenia (delikatnie mówiąc).

Poniżej mapa z lokalizacją większości podmiotów uprawnionych do przeprowadzania szkoleń z techniki jazdy.

Jak widać niektóre województwa do dziś pozbawione są ODTJ-otu. Nikt obecnie nie planuje oficjalnie budowy kolejnych obiektów, poza WORD-ami oraz policją, a wybudowanie takiego obiektu to przecież nie postawienie Biedronki. Budowa takiej inwestycji trwać może latami.

Sprawdź w katalogu firm ODTJ-ty w Twojej okolicy 

Dodatkowy koszt

Szkolenie oczywiście nie będzie darmowe. Koszt szkolenia teoretycznego, które ma być organizowane w ośrodkach szkolenia kierowców oszacowano na ok 100 zł, Szkolenie praktyczne to już inny level, bo przeprowadzać je będą ośrodki doskonalenia techniki jazdy, więc liczyć się trzeba będzie z wydatkiem rzędu ok 200 zł plus dojazd do ODTJ.

Prawo jazdy 2018

Doskonałe połączenie do ODTJ

 

Czytaj też