Prawo jazdy 2018: Egzaminatorzy będą oblewali za bele co

Dlaczego tak jest? Bo muszą oblać określona ilość osób. Tego typu newsy rozprzestrzeniają się po sieci szybciej, niż trwa czas połowicznego rozpadu cząsteczki antymaterii. 

W zasadzie to równie dobrze moglibyśmy dać artykułowi tytuł: “Egzaminatorka WORD egzaminowała bez majtek” – byleby fajnie klikał się, ale po kolei…

Przypomnijmy, że czas półrozpadu można to bardzo łatwo obliczyć za pomocą tego trywialnego wzoru:

Fake newsy

Tak mniej więcej wyglądają newsy które macie klikać jak opętani, albo kupować testy na prawo jazdy. Okres zapowiadanych zmian w przepisach, czy choćby plotki o ich wprowadzeniu to sezon na kaczki. Dziennikarskie (chociaż użycie określenia “dziennikarstwo” jest poważnym nadużyciem.

Gracjan Roztocki mylił się

Internet nie łączy a dzieli ludzi. Na tych, którzy wiedzą o czym piszą i tych, którzy tego nie wiedzą.

…i ten żywiołowy przykład prowadzi nas wprost do artykułu bloga, którego czytają “dla beki” (cokolwiek to oznacza, ale nic pozytywnego dla tego bloga zdaje się), ale niestety czytają i to młodzi ludzie, którzy kurs nauki jazdy mają jeszcze przed sobą. Może byśmy i przemilczeli ten fakt, gdyby nie to, że komentarz sprostowujący jedną z głównych tez artykułu nie został usunięty.

Takie cóś

To niezwykle mocne słowa i tak, zgadzamy się z nimi, ale właściwie to tylko pod jednym warunkiem – to droga przez mękę najczęściej dla tych, którzy wybierają podłe szkoły nauki jazdy, lub instruktorów, którzy nimi być nie powinni.

Czytamy tam też o zatrważającym poziomie zdawalności, ale dalej to już jest tylko lepiej:

Egzamin na prawo jazdy: jest źle, a będzie jeszcze gorzej?

w 2017 roku, przeprowadzono nieco ponad 1.3 miliona egzaminów na prawo jazdy. Porównując wyniki z 2016 rokiem, to o ponad 160 tysięcy mniej! Czy są szanse na zmiany wyników? De facto trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Od czerwca 2018 roku młodych adeptów za kierownicą czekają ogromne zmiany przepisów – w domyśle mają one poprawić bezpieczeństwo na drogach.

  • Z kontekstu artykułu wynika wprost, że będzie jeszcze gorzej (z czym?)
  • Znaczy, że 160 tysięcy ludzi zrezygnowało z prawa jazdy bo jest trudno zdać?
  • Nie, tych czerwcowych zmian nie będzie. Pisał o tym nawet Pudelek – zaraz po tym artykule.

http://ministerstwonaukijazdy.pl/szok-4-tysiace-pytan-na-prawo-jazdy-a-to-nie-koniec/

Mówimy jak jest

  1. Na sukces egzaminacyjny składa się pierdylion czynników, a poziom wyszkolenia jest jedynie jednym z tych czynników.
  2. Nauczenie zdania egzaminu to jedno, a nauczenie jeździć to drugie, bowiem nawet gołębie nauczono kierować pociskami manewrującymi więc nauczenie ludzi zdania egzaminu na prawo jazdy jest wręcz dziecinnie proste.
  3. …mając powyższe na uwadze dążenie OSK do osiągnięcia najwyższego wyniku zdawalności jest wręcz niebezpieczne.
  4. Statystyki zdawalności OSK to wartości uśrednione dla całego OSK. Dane dotyczące zdawalności każdego z instruktorów można zdobyć w WORD.
  5. Na rynku funkcjonują setki szkół, których próżno szukać na szczycie listy zdawalności a mimo to ich właściciele nie mogą opędzić się od klientów
  6. Teorii nie da się nikomu łopatą do głowy włożyć. Pula pytań stosowanych w testach na prawo jazdy jest jawna i każdy może zupełnie za darmo przejrzeć wszystkie pytania przed egzaminem. Zalecamy jednak testy na prawo jazdy gotowe do nauki.
  7. Nikt, kurde nie zastanowił się skąd pojawiają się tak duże rozbieżności w poziomie zdawalności egzaminów teoretycznych??

http://ministerstwonaukijazdy.pl/wiemy-jakie-zmiany-w-egzaminach-na-prawo-jazdy-po-4-czerwca-2018/

P.S.

Tekst piosenki Mój internet tutaj.

Co o tym sądzisz?