Skip to main content

W 2018 roku godzina szkolenia będzie kosztować 200 zł, to ostatni dzwonek, aby zrobić prawo jazdy na starych zasadach. Będzie trudniej, gorzej i jeszcze straszniej, a testy na prawo jazdy będą pisane cyrylicą przez pracowników Microsoftu, zaś same pytania mają być formułowane precyzyjniej, tak, aby każdy wiedział o co w pytaniu chodzi, a nie jakieś tam “ile oleju w silniku być nie powinno”.

To wszystko sprawia, że czujesz się mniej więcej tak, jakby Twój egzaminator oświadczył, że ma wirusa ebola i zamierza właśnie kichnąć.

Sezon na kaczki (dziennikarskie) uważam za otwarty

Wirtualna Polska poinformowała wczoraj, że godzina szkolenia w 2018 roku będzie kosztować 200 zł, dając do zrozumienia, że to ostatni dzwonek na zrobienie prawa jazdy na starych zasadach, sugerując jednocześnie, że pizzę trzeba zamówić już teraz, bo później zabraknie jej dostawców. Będzie trudniej.

Owszem – będzie trudniej, ale zamówić pizzę i to jedynie w Sylwestra. Wówczas nie wiedzieć czemu, czas oczekiwania na placek z serem, boczkiem i pieczarkami – nawet z podłej pizzerii – sięga Nowego Roku, zaś zatrucie pokarmowe niedopieczoną i zrobioną w pośpiechu pizzą może potrwać nawet do Trzech Króli (dobrze, że tego dnia jest wolne).

[poll id=”12″]

Co oni tam piją?

O ile Wirtualnej Polsce da się wybaczyć drobną niestosowność nagłówka sprostowaną nawet w treści artykułu, to news z Prawo Jazdy 360 jest naprawdę przerażający (tu piszę zupełnie serio). To przecież serwis zajmujący się sprzedażą testów na prawo jazdy.

Zmiany w przepisach egzaminu na prawo jazdy od 1 czerwca 20118? Jakie, kurde zmiany?

testy na prawo jazdy

Fake news

O ile krzykliwy nagłówek ma przyciągnąć czytelnika jest jeszcze w miarę zrozumiały, to już utrwalanie błędnego przekazu nie da się zrozumieć w żaden rozsądny sposób:

testy na prawo jazdy 360

Fake news i fake przekaz

Turystyka

Patrząc na  mapę ODTJ w Polsce można stwierdzić, że w 2018 roku rozkwitnie nowa gałąź turystyki: Turystyka odetejotowa, a w urlop z ODTJ-em zacznie pomału wypierać popularne do niedawna „wczasy pod gruszą”. Dlaczego? Niektóre regiony naszego poprzecinanego autostradami kraju pozbawione są ośrodków doskonalenia techniki jazdy. Zobacz gdzie będzie można zrobić dodatkowe obowiązkowe szkolenie.

Możecie spać spokojnie, pizza dojedzie

Wbrew strachom podniecanym – nie pierwszy raz zresztą – przez media bać się nie ma czego bowiem:

  1. Zmiany o których mowa mają dotyczyć tych, którzy prawo będą już mieć.
  2. Egzaminy na prawo jazdy nie zmienią się – w świetle przepisów o których coraz głośniej, a o których powszechnie wiadomo.
  3. …w związku z tym nie będzie trudniej na egzaminie.
  4. Wprowadzenie zmian w przepisach planowane na dzień 4 czerwca 2018 (a nie 1 czerwca 2018).
  5. Zmiany dotyczyć będą tych, którzy uzyskają uprawnienia kierowania od 4 czerwca 2018.

Zdobycie prawa jazdy nie będzie więc trudniejsze – bo sam egzamin na prawo jazdy nie zmieni się

Dojdą natomiast dodatkowe (płatne) szkolenia, ale obejma one tych, którzy prawo jazdy już mają. Zobacz gdzie będzie można odbyć dodatkowe obowiązkowe szkolenie.

…a co z testami na prawo jazdy?

Spekulujemy, że w 2018 roku w testach na prawo jazdy pojawią się nowe pytania. Ostatnia zmiana w puli egzaminacyjnej miała miejsce w kwietniu tego roku (usuniecie niektórych pytań), zaś na dodanie nowych pytań już zdecydowano się już w lutym.

Przyda Ci się:

Prawo jazdy 2018


One Comment

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com