Prawo jazdy 2018: Tak Was robią w balona

Im mniej wiesz, a bardziej boisz się tym lepiej. Dla niektórych oczywiście. Pomału zaczyna się wkradać paskudna dezinformacja, a hasło “Testy na prawo jazdy 2018” to klucz-wytrych mogący otworzyć skarbiec wypełniony po brzegi nowymi użytkownikami/klientami. Pół biedy, jeśli tą skarbonkę chcą stłuc brukowcowe stronki, gorzej, jeśli newsów dostarczają serwisy chcące się (troszkę na siłę) mianem “branżowych”.

Mam 17 lat, a chcę prawko. Co robić jak żyć?

Czekać. Cierpliwie. Bowiem kurs możesz rozpocząć nie wcześniej niż 3 miesiące przed osiągnięciem 18-tki, i to za pisemną zgodą rodzica/opiekuna. Kurs nauki jazdy w wieku “prawie” 18 lat zrobiło wielu dzisiejszych kierowców, więc nie pozostaje Ci nic innego jak czekać. I odkładać kasę-na co chcesz: kurs, egzamin, samochód, wyczesany zestaw audio wprawiający w drgania harmoniczne komplet szklanek sąsiada, które zdobył w MC Donaldzie. 😉

“Zmiany w przepisach egzaminu na prawo jazdy po 1 czerwca 2018”

Spokojnie. to tylko fake news.

Ustalmy jednak coś bardzo istotnego: żadnych zmian w egzaminach na prawo jazdy nie będzie 1 czerwca 2018.

Poza tym, jeśli już miałyby jakiekolwiek zmiany w prawie jazdy pojawić się, to zgodnie z opublikowaną ustawą (link poniżej) będą one miały miejsce 4 czerwca 2018 i nie będzie to miało nic wspólnego ze zmianą w egzaminach.

Prawo jazdy 2018: od kiedy zmiany?

Tego nikt nie wie tak naprawdę, chociaż niektórzy straszą:

Prawo jazdy 2018
Prawo jazdy 2018. Zmiany od 1 czerwca 2018? Serio?

Czerwcowe zmiany (o ile wejdą) nie dotyczą egzaminów na prawo jazdy!

Cytując klasyka można wręcz powiedzieć:

  • Po pierwsze primo – nie od 1 czerwca, a od 4 czerwca 2018.
  • Po drugie primo – nie “kiedy odbiorą dokument prawa jazdy” a od kiedy uzyskają uprawnienia. A to różnica mniej więcej taka, jak pomiędzy lizać lizaka, a zjeść schabowego,
  • Po trzecie primo – nic póki co nie wiadomo o zmianach w egzaminach prawa jazdy.
  • No i wreszcie planowane i odkładane zmiany o których zaczęło się ostatnio trąbić nie mają nic wspólnego z egzaminami!

Może jednak ktoś się machnął podczas pisania artykułu? No to się zdarza, częściej nawet niż pomylenie hamulca z gazem, jednak wersję strasznych zmian w egzaminowaniu jaka mają mieć miejsce od 1 czerwca 2018  moderator dyskusji dokłada tylko do pieca (sic):

Zgodnie z ustawą o zmianie ustawy o kierujących pojazdami oraz niektórych innych ustaw…

przepisy umożliwiające wprowadzenie okresu próbnego mają zostać wprowadzone w życie 4 czerwca 2018, a nie 1 czerwca:

http://ministerstwonaukijazdy.pl/od-kiedy-okres-probny-poslowie-przyjeli-ustawe-wszyscy-za/

Od kiedy okres próbny?

Biorąc pod uwagę złożoność całego procesu – od strony technicznej i legislacyjnej, a także fakt, że uruchomienie systemu CEPIK 2.0 było już wielokrotnie odkładane (a bez tego systemu wprowadzenie okresu próbnego jest niemożliwe), trudno jest określić realną datę.

…ale plan jest taki, aby ten cały okres próby uruchomić 4 czerwca 2018.

Aktualizacja

Prawo jazdy 360 doczytało się – zapewne na naszej stronie – że mijało się z prawdą publikując swój “hot news”.

3 Comments on “Prawo jazdy 2018: Tak Was robią w balona”

  1. Kupiłem prawo jazdy 360. To jakaś amatorka. Pytania cholera wie jakie i w dodatku pomieszane kategoriami. Nic dziwnego, że takie newsy zapodają jak nie wiedzą o co chodzi

  2. To amatorka jakas. robiłam te testy. wydawały mi sie OK. ale na spróbowanie wykupiłam gdzie indziej. 360 to jakaś masakra totalna jest.

  3. Nieobeznany kursant przeczyta i pomyśli, że prawo jazdy 360 ma jakieś ekstra informacje. A to nie informacja a dezinformacja. Żal.

Co o tym sądzisz?