Skip to main content

Jak wiadomo od 4 czerwca 2018 zaczną obowiązywać kontrowersyjne przepisy budzące zaniepokojenie i powodujące popłoch wśród kursantów. Jakie przepisy wejdą i które z nich tak naprawdę będą obowiązywać?

“Nic nie jest pewne poza tym, że obudziłem się”

Zupełnie jak w tekście T.Love, pewne jest jednak to, że od 4 czerwca 2018 Słońce nadal będzie wschodzić na wschodzie, zachodzić na zachodzie, woda będzie mokra,  niebo niebieskie a kobiety będą mieć swoje tajemnice. W odniesieniu do zmian w przepisach od 4 czerwca 2018 na pewno:

Egzamin na prawo jazdy nie zmieni się

Planowane zmiany nie wpłyną na egzaminy w ośrodkach egzaminowania. Zmiany które mają wejść dotyczyć będą tych, którzy egzaminy na prawo jazdy mają już za sobą, wbrew plotkom rozsiewanych przez nierzetelne serwisy: Prawo jazdy 2018: Tak Was robią w balona.

Okres próbny

Ma obowiązywać przez pierwsze 2 lata posiadania uprawnień do kierowania.

Okres próbny tak, ale nie przez 2 lata a 8 miesięcy

Okres próbny będzie obowiązywał młodych kierowców przez pierwsze 24 miesiące od daty wydania uprawnień jednak ograniczenia prędkości będą obowiązywać rzez pierwsze 8 miesięcy. Wówczas młodzi kierowcy nie będą mogli przekraczać 50-tki na obszarze zabudowanym i 80 poza nim. Prędkość maksymalna na autostradach i drogach ekspresowych ograniczona będzie do 120 km/h.

Obowiązkowe szkolenia

W okresie próbnym będą obowiązywały płatne szkolenia teoretyczne -pomiędzy 4 a 8 miesiącem od daty uzyskania uprawnień. Kurs ma trwać 2 godziny i ma być przeprowadzany w WORD.

Dodatkowo trzeba będzie przejść płatne szkolenie praktyczne przeprowadzane w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy1 godzina. Zobacz gdzie będzie można zaliczyć obowiązkowe szkolenie z techniki jazdy.

Zakaz pracy w charakterze kierowcy

Nie będzie można pracować jako kierowca, lub prowadzić działalności gospodarczej związanej z prowadzeniem samochodu- przez okres 8 miesięcy a nie 2 lat od odebrania uprawnień.

Szkolenia będą płatne

Planowane szkolenia, nie będą oczywiście darmowe. Koszt szkolenia teoretycznego, które ma być organizowane w ośrodkach ruchu drogowego oszacowano na ok 100 zł, Szkolenie praktyczne to już inny level, bo przeprowadzać je będą ośrodki doskonalenia techniki jazdy, więc liczyć się trzeba będzie z wydatkiem rzędu ok 200 zł plus dojazd do ODTJ, a tych jak wiadomo jak na lekarstwo.

O wszystkich zmianach jakie wejdą od 4 czerwca 2018 czytaj tutaj: Prawo jazdy 2018

Warto wiedzieć, że od 4 czerwca 2018 nie będzie możliwość skasowania puntów karnych z wykorzystaniem popularnych szkoleń “-6”. Co będzie w zamian? Czytaj: Punkty karne 2018: Koniec z kasowaniem salda

Zmiany w testach na prawo jazdy

W 2017 uległa zmianie baza pytań stosowanych na egzaminach na prawo jazdy. Jeśli więc posiadasz płytkę CD z testami na prawo jazdy z tego okresu to może ona być nieaktualna. Aktualizacja nie zawsze jest możliwa, więc może zajść konieczność zaopatrzenia się w nowe testy na prawo jazdy – jeśli egzamin teoretyczny jest wciąż przed Tobą.

Pełną i aktualną bazę pytań stosowanych w testach na prawo jazdy znajdziesz na zdamyto.com.

Przypomnijmy – w 2017 roku w testach na prawo jazdy pojawiło się ponad 400 nowych pytań. Kilka miesięcy później komisja weryfikacyjna usunęła z bazy pytań te, niepoprawne i błędne.

W 2018 roku najprawdopodobniej będą nowe pytania

Jak udało nam się ustalić prace nad nową pulą egzaminacyjną już trwają. Kiedy nowe pytania pojawią się w testach na prawo jazdy? Tego niestety nie wiadomo, przypuszczać jednak należy, że powiększenie bazy egzaminacyjnej będzie miało miejsce już w 2018 roku, niezależnie od roszad kadrowych w resorcie.

Aktualizacja 13.02.2018:

Nowe przepisy jednak nie wejdą 4 czerwca 2018: Okres próbny będzie (znowu) przesunięty

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com